اخبار

جلسه هماهنگی برگزاری برنامه های گرامیداشت دفاع مقدس در سقز برگزار شد

سرپرست فرمانداری سقز گفت:مهم‌ترین دستاورد دفاع مقدس، خود باوری نسلی بود که رژیم دو هزار و پانصد ساله را سرنگون و متلاشی ساخت و در پی آن جان بر کف از انقلاب اسلامی دفاع و سرسختانه با دشمنان قسم خورده اسلام و استقلال و پیشرفت ایران به مبارزه برخاستند. 
جلسه هماهنگی برگزاری برنامه های گرامیداشت دفاع مقدس در سقز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، کامیل کریمیان اظهار کرد: قدرتمند شدن ایران اسلامی در منطقه و عزتمند شدن مردم ایران در چشم مردم جهان و الگو شدن ایران برای همه ملت‌ها و دولت‌ها در ایستادگی و مقاومت در برابر زیاده خواهی استکبار جهانی از دیگر دستاوردهای دفاع مقدس بود. 
کریمیان اظهار کرد: ایجاد سرمایه عظیم انسانی، رشد و پرورش جوانان غیرتمند و رویش نیروهای انقلابی که با خلوص نیت از کیان ایران اسلامی دفاع کردند و تربیت نسلی که امروز مدیریت کشور را به دست گرفته اند از دیگر دستاوردهای دفاع مقدس بود.
وی با بیان اینکه آنچه برای نسل باقی مانده از دفاع مقدس و مدافع ارزش‌های انقلاب اسلامی در جنگ تحمیلی و برای نسل بعد از جنگ و نسل حاضر دارای اهمیت بسیار است، شناخت دقیق ابعاد دفاع مقدس و ارزش‌های نشأت گرفته از آن و همچنین استمرار و حفظ این دستاورد‌ها و ارزش هاست.
کریمیان با عنوان اینکه توسعه، بازآفرینی و قبض و بسط تعدادی از مفاهیم از جمله شهادت از دیگر دستاوردهای دفاع مقدس بود، تصریح کرد: امروز به عنوان نمونه اردوهای راهیان نور،  امکان خوبی برای انتقال مفاهیم دفاع مقدس است.
وی با مروری سریع تاریخ دفاع مقدس، عنوان کرد: فتح خرمشهر ، نقطه عطفی در تاریخ ایران اسلامی و دفاع مقدس بود که با بررسی تحولات قبل و بعد از آن، تاریخ جنگ، عوض و مدیریت جنگ به دست رزمندگان کشورمان افتاد. 
سرهنگ امیر احمدی، جانشین فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سقز هم گفت: برگزاری یادواره شهدای محله، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران، رژه نیروهای مسلح، سخنرانی فرماندهان نظامی و انتظامی پیش از خطبه های نماز جمعه ، همایش پیاده روی خانوادگی، برگزاری نمایشگاه تجهیزات جنگی، اعزام پزشکان به مناطق محروم، به صدا درآوردن زنگ ایثار و مقاومت در مدارس و ویزیت رایگان بیماران از جمله برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در این شهرستان خواهد بود.  

 

بازدید [ 335 ]