اخبار

جلسه قيمت گذاری نرخ گوشت در سقز برگزار شد

معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرماندار سقز گفت: در ماه هاي اخير قاچاق دام زنده در مناطق و شهرهاي مرزي باعث کاهش دام زنده و افزایش قیمت گوشت قرمز شده است.
جلسه قيمت گذاری نرخ گوشت در سقز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، فریبرز اولیائی در جلسه کمیته تنظیم بازار بیان کرد: سقز به عنوان شاهراه ارتباطي در منطقه، مسير ترانزيت و محل تهيه و تامين بسياري از اقلام مورد نياز مناطق مرزي و شهرهاي اطراف بوده و به اين دليل نقش مهمي در تامين كالاهاي اساسي منطقه دارد و با توجه به اختلاف قيمت ناشي از نوسانات نرخ ارز و پديده قاچاق ، برخي از كالاهاي مصرفي شهروندان، با افزايش قيمت روبرو بوده است.
اولیائی بیان کرد: به تبع اين افزايش قيمت، قیمت گوشت قرمز در سراسر کشور نيز افزایش یافته و تمام تلاش مسئولان این بوده است که جلوي افزایش غير منطقي قیمت ها گرفته شود و در این راستا حضور مسئولان شهرستاني در بازار به دلیل كنترل منطقي قيمت ها و نظارت بیشتر بر بازار بوده است.
وی ادامه داد: در جلسه ای که عصر سه شنبه با حضور فرماندار و اعضای کمیته تنظیم بازار، رئیس اتاق اصناف ، سرپرست صنعت، معدن و تجارت، مسئولان کشتارگاه دام و رئیس اتحادیه قصابان برگزار شد، بعد از بررسی و آنالیز قيمت دام و احتساب آلايش دامي ، قیمت هر كيلو 48 هزار تومان محاسبه و با در نظر گرفتن سود 10 درصدی برای قصابان، قیمت گوشت قرمز درجه یک( گوساله) به شرح زیر تعیین و اعلام شد.
-گوشت با استخوان: 52 هزار تومان
-گوشت بدون استخوان 60 هزار تومان
فریبرز اولیائی بیان کرد: پیشتر سه نوع گوشت با درجه های سفید، زرد و قرمز در قصابی های شهرستان سقز عرضه می شد که با توجه به اينكه گزارش هايي مبني بر فروش گوشت درجه سه در برخي از قصابي ها با نرخ درجه يك و با هدف قيمت گذاري واحد از این به بعد فقط یک نوع گوشت(گوساله) درجه يك برای فروش عرضه می شود.
اولیائی تصریح کرد: هرگونه افزایش قیمت قبل از آنالیز و تعیین نرخ جدید و تشکیل جلسه کمیته نرخ گذاری خلاف و ممنوع می باشد و بر اساس قانون به منزله گرانفروشی تلقی و مشمول پيگرد قانوني خواهد شد.
وی یادآور شد: در مدت زمانی که قصابان سقز خودسرانه نسبت به افزایش قیمت گوشت قبل از تعیین و اعلام نرخ مصوب جدید اقدام کردند با اعلام مراجع ذي صلاح براي تمامي قصابان سطح شهر تشكيل پرونده داده شده و از 500 هزار تومان تا یک و نیم میلیون تومان جریمه شده اند.
معاون برنامه ریزی فرماندار سقز همچنین با اشاره به عرضه یک نوع گوشت در قصابی های شهرستان سقز تصریح کرد: جهت جلوگیری از عرضه گوشت بی کیفیت مسئولان کشتارگاه و دامپزشکی نظارت کافی را قبل از کشتار دام به عمل خواهند آورد.

 

بازدید [ 302 ]