اخبار بخشداری ها

جشنواره غذاهای سنتی و کمپین ایدز در روستاهای مرخُز و سرا سقز برگزار شد

جشنواره غذاهای سنتی و کمپین ایدز در روستاهای مرخُز و سرا با حضور معاون عمرانی فرماندار، بخشداران و مسئولان شهرستان سقز برگزار شد.
جشنواره غذاهای سنتی و کمپین ایدز در روستاهای مرخُز و سرا سقز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، بخشدار مرکزی سقز در مراسم آغاز به کار این جشنواره گفت: بایستی مردم را با اهمیت غذاهای بومی- محلی بیشتر آشنا کرد و فرهنگ استفاده ازاین غذاها را توسعه داد.
سامان عرفانی افزود: سبک زندگی و انتخاب غذاهای بومی-محلی که با در نظر گرفتن نیازهای بدن  تنظیم شده باشد موجب تامین سلامت انسان می شود.
عرفانی  عنوان کرد: هدف از برگزاری این جشنواره، معرفی غذاهای محلی ، تشویق و ترغیب مردم جهت استفاده از این غذاها ، تقویت محصولات بومی در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید و کارآفرینی بود.
وی با یادآوری اینکه، پیام مشترگ این جشنواره، مقابله با چاقی و ایدز ، دیابت و فشار خون بود، ادامه داد: تشویق مردم به استفاده از محصولات محلی و تولیدات بومی و داخلی ، تقویت فرهنگ ساده زیستی بیان مشکلات و بیماری های ناشی از تغذیه ناسالم در راستای جلوگیری از چاقی و سایر بیماری ها است از دیگر اهداف این برنامه بود.
در این جشنواره در راستای معرفی و توسعه غذاهای بومی - محلی 50 نوع غذای محلی تهیه شده توسط بانوان این در روستاها عرضه شد ودر ادامه از بهترین آشپزها تقدیر شد.


بازدید [ 1356 ]