اخبار

جشنواره سایه مشق به میزبانی سقز، برگزار می شود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز گفت: اولین جشنواره منطقه ای خوشنویسی با عنوان سیاه مشق در این شهرستان برگزار می شود.
جشنواره سایه مشق به میزبانی سقز، برگزار می شود

هیوا حاجی محمدی اظهار کرد: این برنامه با حضور هنرمندان استان های کردستان، کرمانشاه، ایلام، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و همدان اواخر مهرماه سال جاری برگزار می شود.
حاجی محمدی اضافه کرد: ترویج هنر والای خوشنویسی و فرهنگ اصیل ایرانی، پاسداشت میراث فرهنگی  و معرفی شخصیت و جایگاه هنری امیر الکتاب، ارج نهادن و ترویج فعالیت های فرهنگی، هنری، و توجه به خلاقیت در هنر خوشنویسی، تقویت و ترویج روحیه مشارکت و هم‌اندیشی هنرمندان غرب کشور و ایجاد فضایی برای آشنایی و تبادل تجربیات هنری معاصر از اهداف این جشنواره است.
 وی افزود: بخش سنتی این جشنواره شامل نستعلیق و شکسته نستعلیق  و گرایش های  نوین شامل روش و شیوه خلق اثر به صورت آزاد است و در بخش جنبی هم نمایشگاه آثار امیر الکتاب و تعدادی از استادان برپا می شود و به تمام هنرمندانی که آثارشان به نمایشگاه راه می یابد گواهی شرکت و هدیه فرهنگی تعلق می گیرد.
 وی با اشاره به شرایط شرکت در جشنواره بیان کرد: هر هنرمند مجاز است در هر رشته با ارسال 3 اثر شرکت کند و آثاری که تصویرشان در مرحله اولیه انتخاب می شود به نمایشگاه و داوری نهایی راه می یابد.
 رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان ادامه داد: به منظور ارزیابی و بررسی اولیه آثار، شرکت کنندگان می بایست ضمن ثبت نام، تصویر آثار خود را به آدرس اینترنتی  amiralkottab.gmail.com ارسال کنند.
حاجی محمدی، همچنین گفت:  تاریخ آفرینش آثار می بایست در سال های 1395تا  1397 بوده و آثار نباید درهیچ جشنواره دیگری شرکت داده شده باشد.
 وی آخرین مهلت ارسال آثار را پنجم شهریور سال جاری اعلام و خاطر نشان کرد: آخرین مهلت تحویل آثار راه یافته به مرحله نهایی داوری و نمایشگاه پنج مهر اعلام شده است و آیین اختتامیه این جشنواره نیز 27 مهر امسال پیش بینی شده است.
وی یادآور شد: این جشنواره توسط انجمن خوشنویسان شعبه سقز، انجمن هنرهای تجسمی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان برگزار می شود.

 

بازدید [ 384 ]