اخبار

جشنواره تئاتر کُردی، نماد بارز فرهنگی و هنری مناطق کُردنشین است

نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: جشنواره تئاتر کُردی، نماد بارز فرهنگی و هنری مناطق کوردنشین است.
جشنواره تئاتر کُردی، نماد بارز فرهنگی و هنری مناطق کُردنشین است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، محسن بیگلری، در گفتگو با کانال اطلاع رسانی پانزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز، این جشنواره را، مهمترین اتفاق فرهنگی دانست که در سال های و با برگزاری چهارده دوره توانسته است تاثیر بسزایی در حرکت های فرهنگی کردستان داشته باشد.
بیگلری اظهار داشت: استان کردستان به فرمایش مقام معظم رهبری سرزمین هنر و فرهنگ است و توانایی تاثیر گذاری در فرهنگ ملی را دارد و در حوزه های مختلف هنری این تاثیر، نمود واقعی پیدا کرده است.
وی اضافه کرد: معرفی فرهنگ بومی کردستان از طریق زبان گویای نمایش از اهداف متعالی این جشنواره است که باید با حمایت های بیشتر و توجه به زیرساخت های این هنر وزین در شهرستان سقز برای رسیدن به این مهم تلاش کرد.
رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان در مجلس با تقدیر از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان برای برپایی این جشنواره از انتصاب دکتر قطب الدین صادقی به عنوان دبیر این جشنواره قدردانی و حمایت کرد و اظهار داشت: وجود این استاد فرزانه به عنوان چهره ای شاخص در هنر ایران می تواند در تعالی این جشنواره مهم و اساسی باشد و قطعا با همکاری و همراهی هنرمندان تئاتر شهرستان و حمایت های مسئولان استانی و شهرستانی کمیت و کیفیت برگزاری دوره پانزدهم این رویداد مهم، بهتر از دوره های قبل خواهد بود.
وی تاکید کرد: ضروری است این جشنواره بر حسب وعده های داده شده پیشین در تقویم جشنواره تئاتر کشور از سوی اداره کل هنرهای نمایشی گنجانده شود و در ردیف، بودجه ای مناسب برای آن تعریف گردد و برای تحقق این امر اینجانب نیز در کنار دبیر و دبیرخانه این جشنواره از هیچ تلاشی دریغ نخواهم کرد.

 

بازدید [ 326 ]