اخبار

معاون فرماندار سقز:

تلاش دهیاران برای توانمندسازی، نشان دهنده رفتار مسئولانه است

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان سقز گفت:شرکت دهیاران در دوره های آموزشی و تلاش آنان برای توانمندسازی، نشان دهنده رفتار مسئولانه است.
تلاش دهیاران برای توانمندسازی، نشان دهنده رفتار مسئولانه است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، علی محمدیان روز سه شنبه در نشست با دهیاران با اشاره به برگزاری دوره های امداد و کمک های اولیه و مشارکت گسترده دهیاران در این دوره ها، عنوان کرد: آموزش الفبای زندگی است و دهیاران به عنوان مدیران روستا با بازآموزی و آموزش دیدن دوره های مختلف، مهارت هایشان افزایش یافته واز توانمندی ها خود در راستای کمک به توسعه و هم افزایی در آبادی استفاده خواهند کرد.
 محمدیان افزود: دهیاران، سفیران سلامت، فرهنگ و آبادانی هستند و بایستی به جد در راستای تشویق مردم به استفاده از بیمه اجتماعی، بیمه خسارت دام و محوصلات کشاورزی و مقاوم سازی منازل روستایی همت کنند.
وی با اشاره به افزایش بحران های طبیعی و انسان ساخت و کاهش تاب آوری اجتماعی عنوان کرد: استان کردستان، مستعد بلایای طبیعی است.
رئیس جمعیت هلال احمر سقز هم برگزاری دوره های آموزشی امداد و نجات و کمک های اولیه برای دهیاران را در کاهش سطح آسیب در روستاها مهم برشمرد.
فاضل منیعی افزود: آموزش کمک های اولیه در روستاهای شهرستان سقز فراگیر شده است و تاکنون بیش از 500 نفر از دهیاران، اعضای شورای اسلامی روستا و مردم روستا این آموزشها را فراگرفته اند.

 

بازدید [ 105 ]