اخبار

تعیین دبیر و دبیر اجرایی؛ پانزدهمین جشنواره تئاتر کوردی سقز غیر رقابتی شد

دکتر قطب الدین صادقی به عنوان دبیر و اسماعیل پاشایی به عنوان دبیر اجرایی پانزدهمین جشنواره تئاتر کوردی سقز معرفی شدند.
تعیین دبیر و دبیر اجرایی؛ پانزدهمین جشنواره تئاتر کوردی سقز غیر رقابتی شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، در حکمی دکتر قطب الدین صادقی را به عنوان دبیر پانزدهمین جشنواره تئاتر کوردی سقز منصوب کرد و خواستار برگزاری این جشنواره به بهترین نحو ممکن شد.
به گزارش فرمانداری نقل از شبستان، در حکم جلال قلعه شاخانی خطاب به صادقی آمده است: جشنواره تئاتر کوردی به عنوان مهمترین رویداد هنرهای نمایشی مناطق کورد نشین پس از 14دوره نیازمند تحولی بنیادین از حیث تاثیرگذاری در جامعه است که این مهم با دانش و کوشش مجدانه شما و همراهی تمام هنرمندان این حوزه به ثمر خواهد نشست.
 صادقی، دبیر پانزدهمین دوره جشنواره تئاتر کوردی سقز هم در حاشیه اهدای حکم انتصاب خود، برگزاری این جشنواره را در دور جدید فعالیت آن به شکل غیر رقابتی توسط گروه های منتخب نمایشی اعلام کرد.
 دکتر قطب الدین صادقی با اظهار این نکته که تئاتر کارکردی فرهنگی و فارغ از مرزبندی های بهترین ها در قالب رقابت است، گفت: توجه به محتوا آثار و تنیدگی آن با مردم مهمترین رسالتی است که در عرصه ای غیر رقابتی منتج می گردد و حال بزرگترین رویدادهای تئاتر جهان به صورت غیر رقابتی برگزار می شود.
 وی با تایید دغدغه فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان افزود: جهت تشویق جوانان و کار اولی ها؛ در جشنواره، پدیده ها معرفی خواهند شد و خاطرنشان کرد: تئاتر نماد رفاقت، تعامل و تبادل اندیشه هاست نه محلی برای رقابت و تکدر خاطر و منیت طلبی
 صادقی به عنوان دبیر جشنواره تئاتر کوردی، اسماعیل پاشایی از هنرمندان پیشکشوت تئاتر سقز را به عنوان دبیر اجرایی پانزدهمین دوره این جشنواره منصوب کرد.

 

بازدید [ 409 ]