اخبار

تصفیه خانه شماره 2 سقز وارد فاز بهره برداری آزمایشی شد

مدير اداره منابع آب سقز گفت: با نظارت و پیگیری های شرکت آب منطقه ای و تلاش شبانه روزی مجری طرح، مشاور و پیمانکاران، تصفیه خانه شماره 2 سقز با توانایی تصفیه و تحویل آب پاک به میزان 400 لیتر بر ثانیه وارد فاز بهره برداری آزمایشی شد.
تصفیه خانه شماره 2 سقز وارد فاز بهره برداری آزمایشی شد

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سقز، عباس جاويد افزود: عمليات ساخت تصفيه خانه كه از سال 91 شروع و اکنون با صرف هزینه ای بيش از 100 میلیارد تومان وارد فاز بهره برداری آزمایشی شده ، پس از شستشو و تست، براي تامين آب آشاميدني شبكه شهري به آب و فاضلاب تحویل مي شود.
وي اضافه كرد: پروژه آبرسانی به سقز در دو بخش انتقال آب خام از سد چراغ ويس به طول 25 کیلومتر و احداث تصفیه خانه به ظرفیت 600 لیتر بر ثانیه می باشد که پروژه اول در اسفند 96 افتتاح و میزان 400 لیتر بر ثانیه آب خام را به تصفیه خانه قدیمی انتقال می دهد.
جاويد ادامه داد: پروژه احداث تصفیه خانه شماره 2 نیز با ظرفیت تصفیه 400 لیتر بر ثانیه آب، آماده بهره برداری بوده و عقد قرارداد احداث مدول 2 این تصفیه خانه جهت رسیدن به ظرفیت 600 لیتر بر ثانیه در دست انجام می باشد.
جاوید  عنوان كرد: پروژه انتقال آب از تصفيه خانه به داخل شهر نيز كه به طول 6 کیلومتر از مهر 97 شروع و با اعتباری افزون بر 20 میلیارد تومان اجرا شده است، آماده بهره برداري است.

 

بازدید [ 93 ]