اخبار

تشکیل ستاد هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در سقز

ستاد هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی به ریاست سرپرست فرمانداری سقز تشکیل شد.
تشکیل ستاد هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در سقز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان سرپرست فرمانداری سقز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و شهید دکتربهشتی، هفته قوه قضائیه را گرامی داشت.
کریمیان اظهار کرد امسال از (12-6 تیرماه) به عنوان هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی با هدف بازخوانی و انتشار اسناد نامگذاری شده است.
وی عنوان کرد: دشمنان کشورمان در اوایل پیروزی انقلاب شکوهمند ایران اسلامی با شروع جنگ تحمیلی توسط صدام به عنوان بازیگر منطقه ای درصدد بودند که انقلاب ایران اسلامی تثبیت نشود.
کریمیان اظهار کرد: از دیگر اهداف دشمنان این آب و خاک، حمایت از حرکت های جدایی طلبانه قومی و مذهبی و ترور شخصیت ها و نخبگان بود تا مانع توسعه و تثبیت انقلاب ایران اسلامی شوند که ایران اسلامی همواره با رهبری هوشمندانه حضرت امام خمینی(ره) و سلف صالحشان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و همراهی مردم تمام توطئه ها را نقش بر آب کرده اند.
وی با اشاره به جانفشانی های رزمندگان ایران اسلامی در هشت سال دفاع مقدس به عملیات حصر آبادان و فتح خرمشهر اشاره و تصریح کرد: مردم ایران اسلامی با داشتن روحیه شهادت طلبی به عنوان یک فوز عظیم و نصرت الهی از این آب و خاک دفاع کرده اند.
ریاست ستاد هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی شهرستان سقز با اشاره به وقایع پیش رو در تیرماه ، سقوط هواپیمای مسافربری ایران توسط آمریکا در سال 1367 را نمونه ای از زیر پاگذاشتن حقوق وکرامت انسانی توسط نظام سلطه برشمرد و عنوان کرد: این کشور جهانخوار بعد از سقوط هواپیما عوامل جنایت را ترفیع داده و صرفا در مورد این جنایت ضد بشری به پرداخت غرامت بسنده کرد.
وی با بیان پارادوکس و تضاد موجود در سیاست خارجی و داخلی آمریکا تصریح کرد:آمریکا از کشورهایی که حامی وی باشند، حمایت خواهد کرد، در حالی که آیا حقوق بشر در کشورهایی چون عربستان وچین رعایت می شود در حالی که آمریکا به عنوان یک نظام سلطه به دلیل حمایت این کشورها از نظام سلطه، از آنها حمایت می کند.
وی ادامه داد: نظام سلطه با استفاده از غول های رسانه ای درصدد زیر پاگذاشتن کرامت انسانی و حمایت از این نظام بوده است.
کریمیان با این پرسش ادامه داد: که آیا تعداد زندان های مخفی و زندانیان آمریکا مشخص و آیا آماری در دسترس وجود دارد؟آیا سیاست خارجی آمریکا در منطقه هزاران آواره و کشته به جای نگذاشته است؟
وی در ادامه با اشاره به جنایت های نظام سلطه خواستار تدوین و اجرای  برنامه های مناسب در راستای بازخوانی،  تبیین و روشنگری جنایات و افشای اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا در ایران شد.
کریمیان اظهار کرد: مراسم گرامیداشت شهدای هفتم تیرو پاسداشت یاد و خاطره شهدای ترور و تجلیل از خانواده شهدای ترور و شیمایی روز شنبه 9 تیرماه در سقز برگزار می شود.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان سقز با اشاره به آیه ای از قرآن کریم، به اهمیت برپایی قسط و عدالت در اسلام پرداخت و اظهار کرد: قسط و عدالت پایه حقوق بشر اسلامی است.
محمد وحیدی با اشاره به تدوین حقوق بشر اسلامی در سال 1981 میلادی در قاهره مصر بیان کرد: در حقوق بشر غربی موارد اصلی از جمله خدا محوری و خانواده مورد توجه واقع نشده است.
 وحیدی با اشاره به توجه اسلام به حفظ کرامت انسانی تصریح کرد:خانواده در غرب به اضمحلال کشیده شده است.
دادستان سقز هم با بیان اینکه آمریکا بازیگر خوب و کارگردان قدری است به زوایای مختلف جنایت نظام سلطه در ایران اسلامی و جهان اشاره کرد.
کیوان جهانی با اشاره به اهمیت حقوق اداری ، تصریح کرد:پاسخگویی مناسب به مردم و تکریم ارباب رجوع از مهمترین ابعاد حقوق شهروندی است که عمل خلاف آن نقض این حقوق مهم است.
وی تاکید کرد: باید در کنار افشای حقوق ضد بشر آمریکایی رعایت حقوق بشر  و حفظ کرامت انسانی در ایران اسلامی به صورت ویژه توجه شود.

بازدید [ 387 ]