اخبار

تذکرات کاری و توصیه های انتخاباتی فرماندار سقز به مدیران

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز گفت: سیاست اصلی دولت، دفاع از حق الناس است و صیانت از حق الناس را وظیفه خود می دانیم.
تذکرات کاری و توصیه های انتخاباتی فرماندار سقز به مدیران

کامیل کریمیان، فرماندار سقز در پنجمین جلسه شورای اداری با اشاره به اینکه دستور شروع انتخابات دهم آذرماه صادر می شود از مدیران خواست تا اصل بی طرفی را رعایت و از مردم برای مشارکت گسترده در انتخابات، دعوت کنند.
کریمیان تصریح کرد: برای برگزاری انتخاباتی باشکوه از تمامی بسترهای لازم استفاده خواهد شد و مدیران از لحاظ امکانات اداری و نیروی انسانی ملزم به همکاری با ستاد انتخابات هستند.
فرماندار و رئیس ستاد انتخابات شهرستان سقز گفت: مدیران نبایستی در زمان اداری، له یا علیه کاندیداها صحبت یا فعالیت کنند.
وی تاکید کرد: استفاده از وسایل اداری و امکانات دولتی برای کاندیداها ممنوع و در صورت اعلام گزارش یا مشاهده، با مدیر به جد برخورد خواهد شد و شخص به تخلفات اداری معرفی می شود.
وی با بیان اینکه پارلمان زنان از برنامه های وزارت کشور برای مشارکت زنان در عرصه توسعه شهرستان ها است و اقدامی انتخاباتی نیست، عنوان کرد: این پارلمان در آینده نزدیک با مشارکت اقشار مختلف بانوان بدون دخالت دولت راه اندازی می شود.
وی با عنوان اینکه مدیران باید دید توسعه ای داشته باشند از مسئولان خواست تا با نگاه به افق ۱۴۰۵ برای شهرستان سقز برنامه تدوین کنند.
کریمیان از شهردار سقز برای نداشتن برنامه کاری و عدم ارائه برنامه های توسعه برای شهرستان گلایه کرد.
فرماندار سقز از مسئولان شهرستان خواست تا کارهای انجام شده را در دیدارهای مردمی و از طریق برگزاری نشست با اصحاب رسانه و گفتگو با خبرنگاران اطلاع رسانی کنند.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود به تحولات منطقه ای و جهانی اشاره و بیان کرد: کشور شاهد ثبات اقتصادی است.
کریمیان همچنین با اشاره به تعدیل قیمت گوشت قرمز در سقز بر نظارت جدی بر بازار و تعدیل قیمت ها تاکید کرد.
وی با نام بردن از تعدادی ادارات برای عدم حضور در برنامه ها و مراسم ها و نداشتن برنامه جامع کاری، تاکید کرد: فعالیت تمامی ادارات رصد و با مسئولان کم کار برخورد خواهد شد.
وی از تلاش های ستاد شئون برای ارائه خدمات به زائران و راه اندازی مواکب، تلاش های منابع طبیعی برای رصد و پایش و حفاظت از عرصه های منابع طبیعی و جنگلی، تلاش های ادارات خدمات رسان و آب و برق برای تسریع در آماده سازی زیرساخت های بیمارستان ۲۳۵ تختخوابی و ورزش و جوانان برای برگزاری مسابقه های ملی در سقز تشکر کرد.
کریمیان همچنین با اشاره به فرارسیدن ایام ربیع الاول و ماه مولود پیامبر عظیم الشان اسلام این ایام را تبریک گفت و عنوان کرد: ایران اسلامی، نمونه بارز و جامعی در جهان اسلام از وحدت در عین کثرت است.
امام جمعه سقز هم با اشاره به فرا رسیدن هفته وحدت گفت: مردم در ایام ربیع الاول به ترویج و تبلیغ اخلاق حسنه پیامبر عظیم الشان اسلام و برگزاری جشن های مولودی خوانی و به دور از اسراف توجه کنند.
ماموستا سید حسین حسینی تصریح کرد: وحدت شیعه و سنی در ایران اسلامی زبانزد جهانیان است و این وحدت همواره خاری در چشم دشمنان بوده است.

 

بازدید [ 148 ]