اخبار

تاکید فرماندار سقز بر وفاق و همدلی هنرمندان حوزه نمایش

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز بر وفاق و همدلی هنرمندان حوزه نمایش تاکید کرد.
تاکید فرماندار سقز بر وفاق و همدلی هنرمندان حوزه نمایش

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان در نشست شامگاه سه شنبه با هنرمندان نمایش گفت: دبیر جشنواره شانزدهم تئاتر کُردی به اتفاق آرای تئاتری های سقز انتخاب می شود.
کریمیان بر کیفی سازی برنامه های عرصه نمایش و برگزاری شایسته جشنواره شانزدهم تصریح کرد.
کریمیان اظهار کرد: جشنواره تئاتر کُردی، برندی برای سقز است که باید با ارتقای آن جهت حفظ این دستاورد تلاش کرد و برگزاری صرف آن کفایت نمی کند.
وی عنوان کرد:اعتبار دوره جدید جشنواره تامین خواهد شد و برای آسیب شناسی آن نیز اعتبار در نظرگرفته می شود.
وی ادامه داد:تجهیز سالن ارشاد و تصریح در ساخت پلاتوی نمایش از دغدغه های جدی هنرمندان و مسئولان است.

 

 

هنرمندان نیز در این هم اندیشی در خصوص تئاتر کُردی بر موارد زیر تاکید کردند:
آسیب شناسی دوره های برگزار شده، جذب حامی مالی، رفع دغدغه منابع مالی، فعال بودن دبیرخانه در طول سال، بالا بردن سطح کیفی نمایش ها، توجه به فرهنگ و خرده فرهنگ ها در تولید متون نمایشی، ضرورت تولید آثار فاخر، ضرورت بازنگری در آیین نامه و آماده سازی آرشیو مرتب دوره های پیشین.
انتخاب دبیر جشنواره از بین هنرمندان توانمند سقز یا بزرگان عرصه نمایش، وفاق هنرمندان و ارتقای کیفی اجراها از مهمترین محورهای اصلی در این نشست بود که بیشتر هنرمندان پیرامون آن اظهار نظر کردند.
همچنین هنرمندان هنر نمایش، بر ضرورت همکاری پیشکسوتان هنر ششم با جوانان، حضور هنرمندان در کارگروهای فرهنگی و هنری، عدم سنگ اندازی برای ارتقا و بالندگی جوانان از سوی هنرمندان و حمایت مالی در اجاره سالن برای اجراهای عمومی تصریح کردند.

بازدید [ 109 ]