اخبار

تاکید فرماندار سقز بر نقش نظام بانکی در حمایت از تولید و مصرف کالای ایرانی

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز بر نقش نظام بانکی در حمایت از تولید و مصرف کالای ایرانی تاکید کرد.
تاکید فرماندار سقز بر نقش نظام بانکی در حمایت از تولید و مصرف کالای ایرانی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، علی اکبر ورمقانی در دیدار با مدیر عامل بانک مهر اقتصاد استان کردستان خواستار حمایت این بانک از واحدهای تولیدی شهرستان در تزریق منابع مالی برای تامین سرمایه در گردش شد.
مدیر عامل بانک مهر اقتصاد کردستان هم اظهار کرد: این بانک در سال گذشته 4 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی در راستای ایجاد شغل و توسعه کسب و کار به 370 نفر پرداخت کرده است.
حسین ملامحمدی افزود: بانک مهر اقتصاد کردستان همچنین در سال جاری 7 هزار میلیارد ریال اعتبارات اشتغال زایی به 1000 نفر پرداخت می کند.
وی ادامه داد: در شهرستان سقز نیز تسهیلات 20 میلیارد ریالی برای یک طرح با اشتغال زایی 30 نفر در دست پرداخت است و کشتارگاه مرغ این شهرستان هم برای توسعه این واحد صنعتی درخواست تسهیلات داده است.
این مدیر بانکی در کردستان با بیان اینکه برای طرح های کلان داری توجیه اقتصادی، اعتبارات غیر محدود پرداخت می شود تصریح کرد: بانک اقتصاد مهر کردستان همراه دولت و مردم است.
ملامحمدی ادامه داد: پیمانکاران، فروشگاه های بزرگ و کارمندان نیز می توانند در قالب تفاهم نامه از این بانک تسهیلات دریافت کنند که کارمندان  در قالب خرید خودرو و کالای ایرانی می توانند از تسهیلات بانکی با بهره 15 درصد در اقساط 36 ماهه استفاده کنند.
وی ادامه داد: بانک مهر اقتصاد در استان کردستان دارای 11 شعبه است که تاکنون در شهرستان های دهگلان و سروآباد شعبه دایر نشده است ولی سنندج دارای 4 شعبه و بقیه شهرستان ها دارای یک شعبه است.
ملامحمدی همچنین عنوان کرد: شعبه سقز جزو 5 شعبه برتر بانک مهر اقتصاد در سطح کشور است.


بازدید [ 441 ]