اخبار

تاکید فرماندار سقز بر توجه وزارت فرهنگ و ارشاد به اقتصاد هنر

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز با اشاره به اهمیت اقتصاد فرهنگ و هنر و ضرورت توجه وزارت فرهنگ و ارشاد به  این مهم گفت: بدون تخصیص اعتبار، جشنواره های هنری به محاق می رود.
تاکید فرماندار سقز بر توجه وزارت فرهنگ و ارشاد به اقتصاد هنر

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، فرماندار سقز شب جمعه در آیین اختتامیه شانزدهمین جشنواه بین المللی تئاتر کُردی با بیان اینکه زبان هنر، زبانی نافذ و گویا است اظهار داشت: نمایش، عرصه مناسبی برای مطرح کردن و بیان مشکلات و تعامل سه جانبه مردم، هنرمندان و دولتمردان برای مطرح کردن و رفع مشکلات ضروری است.
کامیل کریمیان افزود: برگزاری جشنواره هاي فرهنگی و هنری چون تئاتر کُردی سقز، با ايجاد زمينه شناخت فرهنگی به خصوص در حوزه تمدن ايرانی زمينه های انسجام ملی را در داخل كشور افزایش و عظمت تمدن فاخر ایرانی را نشان خواهد داد.
کامیل کریمیان افزود: برگزاری رویدادهای فرهنگی هنری، راهی مناسب برای معرفی ظرفیت های فرهنگی هر منطقه و آشنایی سایر مردم مناطق ایران اسلامی و جهان با این توانمندی ها و زیبایی هاست.
وی برگزاری جشنواره تئاتر کُردی سقز را در امتداد برگزاری برنامه های فرهنگی بزرگ همچون کنگره مشاهیر کُرد و جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان برشمرد و افزود: این جشنواره ها و رویدادهای فرهنگی بستر مناسبی را برای شناخت از استان کردستان، فراهم می سازد.
وی هدف از برگزاری جشنواره ها را در سقز، کیفی کردن برنامه ها، توانمندساختن هنرمندان، برگزاری برنامه های علمی و نقد و بررسی آثار در راستای نیرو سازی و کادر سازی هنرمندان جوان برشمرد.
کریمیان در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اهمیت زیرساختهای حوزه فرهنگ از مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست تا اعتباراتی به شهرستان در راستای اتمام پلاتو و ساختمان بزرگ فرهنگی و هنری شهرداری  اختصاص دهد.
این جشنواره از 19 تا 22 آذرماه با حضور 12 گروه نمایش داخلی و خارجی برگزار شد.

 

بازدید [ 99 ]