اخبار

تاکید فرماندار بر نقش بانک کشاورزی در جهش حوزه کشاورزی شهرستان سقز

کامیل کریمیان در دیدار اسعد فهیمی، مدیر عامل بانک کشاورزی کردستان با اشاره به ظرفیت های حوزه کشاورزی شهرستان سقز، خواستار پرداخت تسهیلات کم بهره به کشاورزان شد.
تاکید فرماندار بر نقش بانک کشاورزی در جهش حوزه کشاورزی شهرستان سقز

کریمیان از تعامل بانک کشاورزی با کشاورزان تشکر و خواستار تسهیلگری بیشتر این بانک در پرداخت وام برای ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی شد.
وی با اشاره به ظرفیت های آبی شهرستان سقز و وجود دو سد عنوان کرد: آبیاری 5 هزار هکتار زمین های پایین دست سد چراغ ویس، جهش بزرگی در بخش کشاورزی خواهد بود و بانک کشاورزی بایستی در پرداخت تسهیلات ، کشاورزان و سرمایه گذاران را یاری دهد.
فهیمی هم عنوان کرد: نگاه به کشاورزی، بایستی تجاری و اقتصادی باشد و بانک کشاورزی به عنوان بانکی تخصصی این رویکرد را دنبال کرده و دنبال خواهد کرد.
وی عنوان کرد: به دلیل پرداخت های مناسب توسط بانک کشاورزی، استان کردستان از لحاظ افزایش ضریب مکانیزاسیون، رتبه برتر کشور را دارد.
فهیمی اظهار داشت:سه طرح پیشران در بخش مکانیزاسیون، افزایش گوشت قرمز و افزایش صنایع تبدیلی و تکمیلی در دستور کار بانک کشاورزی کردستان است.
وی تصریح کرد: شهرستان سقز، ظرفیت های مناسبی در بحث توسعه باغات، صنایع تبدیلی، زنبورداری افزایش دارد.
در این نشست که صلاح وکیلی به عنوان رئیس جدید بانک کشاورزی شعبه مرکزی سقز معرفی و از  حمید بهاری رئیس پیشین تقدیر شد، مدیر عامل بانک کشاورزی کردستان خواستار ریسک پذیری بیشتر کارکنان در پرداخت تسهیلات بانکی به سرمایه گذاران شد.

 

بازدید [ 118 ]