اخبار

تاکید فرماندارسقز بر مدیریت آب های سطحی و روان آبها

معاون استاندار و فرماندارسقز در جلسه شورای حفاظت از آب و اراضی ملی بر مدیریت آب های سطحی و روان آبهای شهرستان تاکید کرد.
تاکید فرماندارسقز بر مدیریت آب های سطحی و روان آبها

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، کامیل کریمیان همچنین با تاکید بر ضرورت حفظ منابع آبی و خاک، اظهار کرد:تغییر الگوی کشت در راستای حفاظت از منابع آبی و خاک، شعار نیست بلکه بایستی در شهرستان سقز عملیاتی شود.
کریمیان عنوان کرد:اجرای طرح آبخیزداری، نقش مهمی در حفاظت از منابع آبی به ویژه روان آبها دارد.
وی تصریح کرد: تلاش دستگاه قضا و تمام ادارات و نهادهای اجرایی در راستای حفاظت از منابع آبی و خاک ضروری است و مکلف به رعایت قوانین هستیم.
کیوان جهانی، دادستان سقز نیز نبود کارشناس حقوقی در دستگاه های اجرایی را از مشکلات اداری شهرستان سقز است برشمرد و تاکید کرد:ادارات پرونده های حقوقی را در موعد مقرر پیگیری کنند.
وی تصریح کرد: در راستای جلوگیری از اطلاله دادرسی و به نتیجه رسیدن روند پرونده، باید ادارات در زمان تشکیل پرونده های قضایی، مستندات لازم را به قضات شعب ارائه کنند.
وی یادآور شد:شعبه 5 ویژه بررسی پرونده های منابع طبیعی از جمله تعرض به اراضی دولتی و قاچاق چوب راه اندازی شده است.
جهانی با اشاره به روند گشت های مشترک ادارات در راستای حفاظت از منابع آبی و خاک ، خاطر نشان ساخت: این گشت ها مفید بوده است
مدیر منابع آب سقز هم گفت:برداشت غیر مجاز و بی رویه شن و ماسه رودخانه ای به همت ادارات و همکاری مردم در حوضه سیمینه کنترل شده است.
عباس جاوید با یادآوری اینکه، اجرای هر طرح در نزدیک بسترهای رودخانه ای نیازمند استعلام از منابع آب است تصریح کرد:پیمانکارانی که عملیات جاده سازی را انجام می دهند در زمان راهسازی به بستر رودخانه ها تعرض نکنند.
سهراب احمدی، رئیس منابع طبیعی سقز هم خواستار تشکیل شعبه ویژه در دادستانی و دادگستری برای تسریع در بررسی پرونده های منابع طبیعی و جلوگیری از اطاله دادرسی شد.
سهراب احمدی اظهار کرد: در راستای برخورد با قاچاق چوب از اول سال تاکنون  127 تُن چوب قاچاق توقیف شده است.
بهنام میرزایی، سرپرست صنعت، معدن و تجارت سقز نیز گفت:هدایت کارگاه های شن و ماسه به سمت برداشت مصالح کوهی به جد رصد و پیگیری می شود
بهزادشریفی، رئیس محیط زیست سقز نیز بیان کرد: در سال جاری 19 پرونده تخریب و 8 پرونده قطع درختان منطقه حفاظت شده عبدالرزاق تشکیل که 4 و نیم هکتار زمین رفع تصرف شد.

 

بازدید [ 202 ]