اخبار

تاکید سرپرست فرمانداری سقز بر ضرورت توجه دهیاران به اقتصاد روستا؛ دهیاران نمونه تقدیر شدند

سرپرست فرمانداری سقز در مراسم گرامیداشت سالروز تاسیس نهاد دهیاری گفت: دهیاران به عنوان مجری و مطالبه گر باید به اقتصاد روستا توجه و مزیت نسبی روستا را احصا کنند.
تاکید سرپرست فرمانداری سقز بر ضرورت توجه دهیاران به اقتصاد روستا؛ دهیاران نمونه تقدیر شدند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، کامیل کریمیان، با بیان اینکه، شکوفایی اقتصاد روستا نقش مهمی در مهاجرت معکوس به آبادی دارد و نقش دهیاران در این راستا بسیار خطیر است، اظهار کرد: طرحهای قابل اجرا در هر روستا شناسایی و سرمایه گذاران برای اجرای طرح معرفی شود.
وی عنوان کرد: 15 میلیارد تومان تسهیلات فراگیر با بهره 4 درصد در حوزه اشتغال روستایی به روستائیان سقز واگذار می شود که سند زمین های کشاورزی و ملک های روستایی برای ضمانت از سوی بانک قابل قبول است.
وی افزود:تاسیس نهاد دهیاری از کارهای ارزشمند در کشور بوده و دهیاری، نهاد عمومی غیر دولتی و مجری سیاست های دولت است.
نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس هم گفت: دهیاران و اعضای شورای اسلامی برای ایجاد کارگاه های فرآوری و ایجاد شغل های جایگزین در روستاها تلاش کنند.
محسن بیگلری، با اشاره به گلایه های دهیاران از وضع حقوق کاری بیان کرد: برای ارتقای وضع دهیاران، از طرح جامع دهیاران در صحن علنی مجلس دفاع خواهم کرد.
وی عنوان کرد:در چند سال اخیر تعداد روستاهای برخوردار از نعمت گاز از 50 روستا به حدود 200 روستا افزایش یافته و بیش از 300 کیلومتر راه روستایی به پیمان سپرده شده است.
بیگلری با بیان اینکه یکی از دغدغه ها، بازگشایی بازارچه سیف است اعلام کرد: نشستی با حضور بنده و استاندار کردستان با مسئولان اقلیم کردستان در این راستا برگزار خواهد شد.
نماینده دهیاران شهرستان سقز هم بر واگذاری استخدام دهیاران به نهاد دهیاری، تغییر بیمه دهیاران از 21 روز به 30 روز ، ایجاد واحدهای فرآوری در روستاها، توجه به ورزش بانوان و ایجاد زیرساخت های بیشتر برای ورزش بانوان در روستا، تسریع در گازرسانی حوزه سرشیو، بالا بردن کیفیت پوشش اینترنت روستاها، دعوت از نماینده دهیاران برای جلسات، اختصاص اعتبارات جهشی به دهیاری ها تاکید کردند.
فرزاد خاکی، رئیس اداره ورزش و جوانان سقز نیز در پاسخ به موارد مطرح شده در این نشست اعلام کرد:25 زمین ورزشی استاندارد در روستاهای سقز موجود است و 60 روستای شهرستان دارای زمین  ورزشی هستند و ساخت چندین زمین ورزشی استاندارد و اتمام دو سالن سرپوشیده در دستور کار است.
در ادامه دهیاران نمونه و ناظران فنی و مالی دهیاری های شهرستان سقز تجلیل شدند.

 

dehyar

بازدید [ 375 ]