اخبار

تاكيد فرماندار سقز بر تشديد نظارت بر مراكز جمع آوري شير

معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان سقز با اشاره به اهميت سلامت شهروندان بر تشديد نظارت بر مراكز جمع آوري شير تاكيد كرد.
تاكيد فرماندار سقز بر تشديد نظارت بر مراكز جمع آوري شير

به گزارش روابط عمومي فرمانداري سقز، كاميل كريميان روز چهارشنبه در جلسه ستاد تنظيم بازار همچنين اظهار داشت: دستگاههای اجرایی، بسترهای لازم برای حمایت از تولید کننده و مصرف، فراهم کنند.
وي بر ضرورت راه اندازی گاوداریهای صنعتی و تدبیر در توزیع مناسب مرغ منجمد تصریح کرد.
رئيس اداره صنعت، معدن و تجارت سقز هم گفت: امسال 45 تُن برنج، 900 تُن شكر، 6.5 تُن مرغ و 120 تُن روغن و 10 هزار حلقه لاستيك تنظيم بازار در توزيع شده است
بهنام ميرزايي افزود: امسال 12 هزار و 320 مورد بازرسي انجام كه 317 پرونده تشكيل و منجر به 2 ميليارد و 633 ميليون ريال جريمه شده است.
میرزایي ادامه داد: عمده تخلفات صنفي در سقز گرانفروشي، كم فروشي، تقلب، عرضه خارج از شبكه، احتكار و عدم درج قيمت بوده است.
ارسال گزارش موارد تهديد عليه بهداشت عمومي توسط دامپزشكي و مركز بهداشت به دادستاني و عدم عرضه خارج از قيمت مصوب شیر از دیگر مواردی بود که عنوان شد.
عثمان کریمی، رئیس هیات مدیره تعاونی مرغداران، وابستگي قيمت مرغ به نهاده هاي دامي، كمبود تخصيص نهاده ها و تعطیلی کشتارگاه مرغ را از دلایل افزایش قیمت گوشت مرغ برشمرد.

 

بازدید [ 82 ]