اخبار

بیمارستان تامین اجتماعی سقز استاندارد می شود

طرح توسعه و استاندارد سازی بخش اطفال بیمارستان تامین اجتماعی سقز آذرماه سال 98 به اتمام می رسد.
بیمارستان تامین اجتماعی سقز استاندارد می شود

مدیر درمان تامین اجتماعی استان کردستان با بیان این مطلب در نشست با خبرنگاران گفت: به دلیل نداشتن استانداردهای لازم بخش اطفال این بیمارستان، سه هزار و 100 متر به زیربنای این مرکز درمانی اضافه می شود.
هوشنگ فولادی افزود: عملیات احداث بخش اطفال، آی سی  یو و ان آی سی یو از خردادماه 97 در این بیمارستان آغاز شده است.
فولادی اضافه کرد: در مرحله اول 9 میلیارد و 150 میلیون تومان و در مرحله دوم 7 میلیارد تومان برای این عملیات اختصاص خواهد یافت.
وی اظهار کرد: در بحث هُتلینگ بیمارستان هم تاکنون 800 میلیون تومان هزینه و یکی میلیارد و 200 میلیون تومان دیگر هم هزینه خواهد شد.
او عنوان کرد: در سال های اخیر در بحث افزایش اعتبارات برای خرید تجهیزات پزشکی بیمارستان تامین اجتماعی اقدامات خوبی از جمله؛ خرید دستگاه لاپراسکوپی، فیکو، ماموگرافی و رادیولوزی انجام شده است.
مراجعه بیش از سه برابر ظرفیت به بیمارستان تامین اجتماعی سقز
در این نشست که در محل دفتر رئیس بیمارستان تامین اجتماعی سقز برگزار شد، هوشنگ فولادی عنوان کرد:تامین اجتماعی برای 50 هزار نفر بیمه شده شهرستان سقز برای این مرکز درمانی -که 98 درصد آن حق بیمه مردم است- اعتبار در نظر می گیرد این در حالی است که بیمه شده هایی از بانه، بوکان و تکاب برای مداوا به این بیمارستان  مراجعه می کنند و این بیمارستان  150 هزار نفر را پوشش می دهد.
وی با اذعان به کمبودها و کاستی ها و بیان اینکه رسانه ها نقش مهمی در شفاف سازی مسایل و کاهش مشکلات دارند بر نقد منصفانه و کارشناسی موارد مورد بررسی تاکید کرد.
این مسئول تصریح کرد:این واحد درمانی در سال 95 از بین 71 بیمارستان تامین اجتماعی در سطح خود در کشور رتبه 10 را کسب کرده است.
فولادی  با بیان اینکه در بحث پزشک متخصص با مشکل مواجه هستیم عنوان کرد: در این راستا ضروری است دانشگاه علوم پزشکی همکاری بیشتری با تامین اجتماعی داشته باشند.
وی با اشاره به توجه دولت برای راه اندازی بیمارستان و درمانگاه های تامین اجتماعی در استان کردستان یادآور شد: مجوز احداث درمانگاه دیواندره صادر شده است، درمانگاه کامیاران افتتاح و درمانگاه بانه هم به زودی آغاز به کار می کند و در 2 شهرستان استان هم به دلیل نداشتن شاخص جمیعت فعلا درمانگاه راه اندازی نمی شود.

بازدید [ 400 ]