اخبار

به کار گیری 5 هزار نفر در کردستان در طرح کارورزی دانشگاهی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: سهم استان در طرح كارورزی دانش آموختگان چهار هزار و 995 نفر است و 100 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای آن در نظر گرفته شده است
به کار گیری 5 هزار نفر در کردستان در طرح کارورزی دانشگاهی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، احمد رشیدی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در فرمانداری سقز ، افزود:  این طرح، فرصت مناسب جهت کسب تجربه برای فارغ التحصیلان دانشگاهی و آشنا شدن آنان با بازار کار و فرصتی برای کارآفرینان و کارفرمایان است.
وی اضافه کرد: افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان و فراهم ساختن زمینه انتقال تجربیات علمی به بنگاههای اقتصادی از دیگر اهداف این طرح است.
او عنوان کرد: شرایط احراز در طرح کارورزی ، داشتن حداكثر ٢٥ سال سن برای فارغ التحصیلان كاردانی، ٢٨ سال سن برای مقطع كارشناسی و ٣٣ سال سن برای دانش آموختگان دكتری و كارشناسی ارشد می باشد.
وی تشریح کرد: نداشتن سابقه كار در دوره كارورزی، داشتن كارت پایان خدمت و سپری نشدن بیش از 5 سال از تاریخ اخذ مدرک دانشگاهی از دیگر شرایط شرکت در این طرح است.
رشیدی گفت: به فارغ التحصیلان مقطع کاردانی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد به بالا به ترتیب 2 میلیون و 700 هزار ریال ، سه میلیون و 100 هزار ریال و سه میلیون و 500 هزار ریال از محل اعتبار طرح پرداخت می شود.
علی اکبر ورمقانی فرماندار سقز هم با اشاره به اهمیت اجرای این طرح در بحث کسب تجربه دانش آموختگان برای ور.د به بازار کار بر همکاری اداره های شهرستان در اجرای این طرح تاکید کرد.
آذرماه سال گذشته در جلسه کمیسیون تخصصی اشتغال شورای عالی اشتغال، پنج دستور زیر برنامه‌های ملی اشتغال بررسی شد که یکی از آنها زیر برنامه ملی اشتغال با عنوان "طرح کارورزی"بود.
این طرح به منظور ایجاد زمینه‌های لازم برای به‌ کارگیری نیروهای تحصیلکرده با هدف مهارت آموزی و هدایت آنها به سمت بازار کار در دستور کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفت.
ثبت نام در سامانه کاروزی وزارت تعاون به نشانی  از تیرماه سال جاری https://karvarzi.mcls.gov.ir آغاز شده است.بازدید [ 107 ]
برچسب ها