اخبار

برگزاری یادواره 415 شهید دانش آموز گرامیداشت 5400 شهید استان در سقز

یادواره 415 شهید دانش آموز گرامیداشت 5400 شهید استان کردستان در هفتمین روز از دهه فجر در سالن شهید بهشتی سقز برگزار شد.
برگزاری یادواره 415 شهید دانش آموز گرامیداشت 5400 شهید استان در سقز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، معاون استاندار و فرماندار سقز روز چهارشنبه در این یادواره با اشاره به اجرای سرودهای انقلابی توسط دانش آموزان در یادواره های شهدا در این شهرستان گفت: هنری که در خدمت دفاع مقدس و ارزش ها باشد، هنری مقدس است.
علی اکبر ورمقانی با تشکر از دانش آموزان  هنرستان دخترانه عصمت و دبیرستان دخترانه طالقانی این شهر برای برگزاری این برنامه ، اظهار کرد:رشادت و پایمردی دانش آموزان ایران اسلامی در عرصه های مختلف از جمله دفاع مقدس ثبت و ضبط شده است.
وی با بیان اینکه امنیت و آسایش امروز ایران اسلامی به برکت خون شهدا حاصل شده است افزود:شهدا ناظر بر اعمال ما هستند.
فرماندار سقز با اشاره به جایگاه و مقام والای شهدا اضافه کرد:بایستی با برگزاری یادواره ها و اجلاسیه های شهدا، نسبت به مقام شهید و شهادت ادای دین کنیم.
وی با بیان اینکه این برنامه و یادواره های شهدا در شهرستان سقز پیش برنامه های کنگره بزرگ شهدا در سال آینده خواهد بود، اظهار کرد: سال آینده شهرستان سقز میزبان اجلاسیه و کنگره 5400 شهید استان کردستان خواهد بود.
ماموستا محمود ابن الخیاط امام جمعه موقت سقز هم با بیان اینکه هرکس در دفاع از مال و ناموس خود و مسلمانان کشته شود،  طبق بیانات پیامبراسلام شهیداست اظهار کرد: شهدا بر اساس نص صریح قرآن کریم، همیشه زنده اند.
در ادامه از جمعی خانواده شهدا و ایثارگران با اهدای لوح سپاس تجلیل به عمل آمد.


بازدید [ 620 ]