اخبار

برگزاری همایش ملی داده و کاربردهای آن در سقز

همایش ملی داده و کاربردهای آن، در دانشگاه آزاد اسلامی، سقز برگزار شد
برگزاری همایش ملی داده و کاربردهای آن در سقز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، فرماندار سقز در این همایش بیان کرد:محققان، نتایج و دستاوردهای پژوهش ها را در راستای توسعه شهرستان به کار گیرند.
کامیل کریمیان با بیان ضرورت استفاده از فناوری های نوین برای پردازش داده ها عنوان کرد: ترویج علم کاربردی و تبدیل داده به اطلاعات و استفاده از آن برای توسعه بسیار مهم است.
وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی سقز با برگزاری همایش های علمی و پایه، نقش مهمی در توسعه کمی و کیفی دانش در شهرستان برعهده داشته است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هم اظهار کرد: امروزه با رشد سریع فناوری اطلاعات دربخش های مختلف، نیاز به اطلاعات دقیق است که در زمان مناسب و با کمترین هزینه به دست آمده باشند و از آنها بهره برداری شود که در این راستا، از داده کاوی که عبارت است از گردآوری، مدیریت و تجزیه و تحلیل اطلاعات برای برنامه ریزی و تصمیم گیری آینده استفاده می شود.
دکتر کیوان شافعی با بیان اینکه در سال های اخیر شاهد افزایش کمی داده ها بوده ایم در اهمیت برگزاری این همایش تصریح کرد: کاربرد داده ها، نقش مهمی در هدایت تصمیم گیری مدیران بخش های مختلف اداری، بانکداری، بیمه، بهداشت و بازاریابی برعهده دارد.
کیهان خامفروش، دبیر علمی این همایش هم گفت:42 مقاله و یک مقاله خارجی از دانشگاه کلمبیا کانادا به دبیرخانه این همایش ملی واصل شده است که 8 مقاله به صورت سخنرانی ارائه می شود.
در این همایش یک روزه، دکتر امیر شیخ احمدی و دکتر پرهام مرادی به عنوان سخنران به ایراد سخن پرداختند.
این همایش یک روزه در 13 محور برگزار و توسط اعضای هیات علمی و مدرسان رشته کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی سقز برگزار شد.


بازدید [ 191 ]