اخبار

برگزاری اولین همایش منطقه ای دستاوردهای نوین شبکه های هوشمند الکتریکی در سقز

اولین همایش منطقه ای دستاوردهای نوین و افق های روشن شبکه های هوشمند الکتریکی در دانشگاه آزاد اسلامی سقز برگزار شد.
برگزاری اولین همایش منطقه ای دستاوردهای نوین شبکه های هوشمند الکتریکی در سقز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، دکتر کیوان شافعی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز روز پنجشنبه در این آئین آغازین این همایش گفت: از مجموع مقاله های رسیده به دبیرخانه همایش 41 مقاله مورد تایید نهایی قرار گرفت که از این تعداد 9 مقاله به صورت سخنرانی و 11 مقاله به صورت پوستر ارائه می شود.
کامیل کریمیان، معاون سیاسی فرماندار سقز هم اظهار کرد:شهر هوشمند نیازمند استفاده درست از منابع و بهینه سازی مصرف سوخت برای بالابردن راندمان است.
شهر هوشمند و اینترنت اشیاء، حمل و نقل و وسایل نقلیه الکتریکی، سیستم های مخابراتی و فناوری اطلاعات، نقش شبکه های هوشمند در مدیریت خطا، امنیت فیزیکی و سایبری شبکه های هوشمند و استانداردها و پروتکل های شبکه های هوشمند از جمله محورهای این همایش بود.

در این برنامه علمی دکتر ناصح حسن زاده عضو هیات علمی دانشگاه آزاد  واحد ابهر و دکتر دارا رحمتی عضو هیات علمی پژوهشگاه دانش های بنیادی (IPM) پیرامون دستاوردهای نوین و افق های روشن شبکه های هوشمند الکتریکی به ایراد سخن پرداختند.
مزایا و معایب شبکه های هوشمند الکترونیکی در راستای هدایت به سوی شهرهای هوشمند و نقش آن در ایجاد ارزش افزوده اقتصادی و کاهش مشکلات زیست محیطی و  معیارهای شهر هوشمند در جهت بالا بردن کیفیت زندگی از دیگر مقاله هایی بود که در این همایش منطقه ای ارائه شد.
این همایش به همت فرمانداری و شورا و شهرداری سقز، دانشگاه آزاد اسلامی سنندج و سقز، سازمان نظام مهندسی ساختمان، شرکت توزیع برق کردستان، دانشگاه کردستان و مرکز و شرکت تحقیقات مخابرات ایران برگزار شد.

بازدید [ 496 ]