اخبار

برنامه گفتمان با حضور فرماندار سقز به روی آنتن رفت

 برنامه"گفتمان" در شبکه استانی، با حضور کامیل کریمیان معاون استاندار و فرماندار سقز به روی آنتن رفت .
برنامه گفتمان با حضور فرماندار سقز به روی آنتن رفت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان که 5 شهریور ماه نیز در "چریکه ی شه و" حضور یافته بود این بار سوم آذرماه ساعت 20 و 3 در شبکه استانی صدا وسیمای کردستان حضور پیدا کرد.
کامیل کریمیان در این برنامه با اشاره به اهمیت مقوله توسعه اقتصادی، گفت: تاسیس منطقه ویژه اقتصادی سقز در دستور کار مجلس و دولت قرار دارد.
کریمیان با تشریح بخشی از ظرفیت های توسعه اقتصادی شهرستان سقز از جمله؛ دامپروری، کشاورزی، معدن و مرز، گفت:اقتصاد مبتنی بر صادرات تولیدات دامی و کشاورزی و تولید انبوه از برنامه اصلی دولت برای توسعه اقتصادی شهرستان سقز است.
فرماندار سقز با بیان اینکه بروکراسی اداری، خام فروشی معادن و عدم استقبال سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری از مشکلات توسعه اقتصادی شهرستان سقز است اعلام کرد: مانند سربازی در خدمت سرمایه گذاران هستم.
وی بیان کرد:سه سرمایه گذار عراقی، ترکیه ای و چینی مشغول ساخت کارخانه در سقز هستند و انتظار داریم سرمایه گذاران داخلی هم در سقز سرمایه گذاری کنند.
کریمیان با بیان اینکه، سقز، معدن پروژه های نیمه تمام است که بر اساس اولویت تکمیل خواهند شد، افزود: به دلیل اجرای طرح توسعه فرودگاه سقز شامل؛ تملک زمین، تطویل باند و ایجاد جاده جایگزین، اتمام این طرح تا سال ۱۴۰۰ طول خواهد کشید. 
فرماندار سقز گفت:ساخت پایانه فرودگاه سقز آغاز و 178 هکتار سند تک برگی به نام شرکت فرودگاه های کشور صادر شده است.
وی عنوان کرد:بیمارستان در حال اتمام سقز هم از استانداردترین مراکز درمانی کشور است و با اتمام عملیات اجرایی توسعه بیمارستان تامین اجتماعی بخشی از مشکلات حوزه درمان شهرستان کاهش خواهد یافت.
کریمیان در خصوص جاده های سقز هم بیان کرد: 7 کیلومتر بزرگراه در مسیر سقز بوکان به اتمام می رسد، عملیات 4 خطه کردن مسیر سقز بانه هم آغاز شده است و حدود یک کیلومتر آسفالت جاده سقز - مریوان باقی مانده است و عملیات ایمن سازی کنار گذر نیز پیشرفت خوبی دارد. 
وی در بخشی دیگر از سخنان خود در پاسخ به مشکلات حوزه درمان با اذعان به کمبود پزشک متخصص در خصوص پزشکان عمومی اظهار کرد:این پزشکان جذب طرح پزشک خانواده شده اند.
فرماندار سقز دربخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به ظرفیت های هنری از جمله تئاتر کوردی به عنوان یک برند، از مردم برای دیدن نمایش های پانزدهمین دوره این جشنواره دعوت کرد.
وی همچنین در پاسخ به عدم وجود سینما در سقز گفت: ساخت سینمای مدرن در سقز به همت استاندار و حوزه هنری کردستان در دستور کار قرار دارد.
رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان و نماینده مردم شهرستانهای سقز و بانه در مجلس در گفتگوی تلفنی برنامه گفتمان، سیمای کردستان گفت:با افزایش تخصیص آب کردستان، درآمد کشاورزان استان افزایش خواهد یافت و این موضوع نوید بخش آینده روش برای توسعه اقتصادی است.
محسن بیگلری عنوان کرد: کشاورزی و دامپروری شهرستان سقز ظرفیت مهمی برای توسعه اقتصادی است ولی دولت به  این موضوع، توجه کافی نکرده است.
وی با بیان دیگر ظرفیت های اقتصادی شهرستان اعلام کرد:سرمایه گذاری دولتی در بحث زنجیره فولاد و معادن سقز، امید بخش است.
بیگلری گفت:دولت در استان کردستان به توزیع عادلانه تجهیزات بیمارستانی توجه کند.
وی کمبود پزشک عمومی و متخصص و خٌلف وعده در تکمیل بیمارستان در حال اتمام سقز را از مشکلات حوزه درمان این شهرستان برشمرد.
بیگلری همچنین گفت:توسعه بیمارستان تامین اجتماعی سقز در زمینی به مساحت ۳۱۰۰ متر مربع ارزشمند است و پیشرفت مناسبی دارد.
وی تصریح کرد:همراه فرماندار سقز به عنوان فردی بومی و اهل سنت ، چون دو برادر برای توسعه شهرستان سقز، شب و روز نخواهیم شناخت.
مردم سقز هم در گفتگو با خبرنگاران شبکه استانی برنامه گفتمان اظهار کردند:سرمایه گذاران شهرستان سقز به جای ساخت مجتمع تجاری و مراکز تجاری، کارخانه احداث کنند و دولت به اشتغال و به ویژه شهرک صنعتی بیشتر رونق دهد.
آنان با بیان اینکه، جاده های منتهی به سقز حادثه خیز هستند اعلام کردند: راه، زیرساخت مهم برای توسعه اقتصادی است ودولت برای جذب سرمایه گذاران، زیرساختهای لازم فراهم کند.
مردم، کمبود پزشک متخصص در بیمارستانها را از مهمترین مشکلات حوزه سلامت در شهرستان سقز برشمردند.

 

بازدید [ 238 ]