اخبار

برنامه های گرامیداشت دهه فجر در شهرستان سقز آغاز شد

در اولین روز از گرامیداشت دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی چند برنامه مختلف، فرهنگی و ورزشی در شهرستان سقز برگزار شد.
برنامه های گرامیداشت دهه فجر در شهرستان سقز آغاز شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز،آئین ادای احترام به پرچم مقدس جمهوری اسلامی و گلباران تمثال حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در میدان قدس سقز برگزار شد.
در این مراسم که فرماندار، معاونان، بخشداران، اعضای شورای تامین و اداری حضور داشتند، برومند رازیانی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه دشمن با تمام توان آمده است، گفت: اکنون در شرایطی چون جنگ احزاب در صدر اسلام قرار داریم و به یاری خدا و استقامت و صبوری مردم پیروزی ملت مسلمان نزدیک و قطعیست.
در این آئین دانش آموزان آموزشگاه نساء همراه تیپ موزیک ارتش سرودهای انقلابی اجرا کردند.
همچنین رژه موتورسواران نیروهای مسلح و تاکسیرانی از میدان انقلاب تا میدان قدس برگزار شد.
در این روز همچنین نمایشگاه کتاب در کتابخانه شهید ملا محمد امینی واقع در پارک مولوی کُرد افتتاح شد.
در این نمایشگاه 2 هزار عنوان در 8 هزار نسخه با تخفیف 15درصد عرضه می شود و نمایشگاه تا 26 بهمن ماه برپاست.
سپس فرماندار همراه معاونان و جمعی از مسئولان مسابقات چند جانبه کیک جیتسو غرب کشور را به تماشا نشستند. این مسابقه که با عنوان چهل سال افتخار چهل سال ورزش و جدال بر سر کمربند طلایی در سقز برگزار شد، ورزشکارانی از کردستان، کرمانشاه، ایلام، آذربایجان غربی و شرقی و همدان در گرامیداشت دهه فجر در سالن شهید آبدرم با همه به رقابت پرداختند.
دیدار فرماندار و مسئولان با ماموستا سید حسین حسینی امام جمعه سقز و شرکت در نماز عبادی سیاسی جمعه از دیگر برنامه های اولین روز از دهه فجر در سقز بود.
در آئین نماز جمعه  که به امامت ماموستا فایق رستمی نماینده استان کردستان در مجلس خبرگان اقامه شد، وی با اشاره به نشست با معاون پارلمانی رئیس جمهوردر سفر اخیر به سنندج، اظهار کرد: منطقه آزاد بانه و مریوان تصویب و مرز سیف بازگشایی می شود.
وی با اشاره به وجود نخبگان ارزشمند و منابع ارنسانی ارزشمند و حضور مردم استان در صحنه های مختلف از جمله تقدیم 10 هزار شهید، جانباز و مفقودالاثر و شرکت در انتخابات اسفندماه سال 94 تصریح کرد:مردم کردستان، نیازمند توجه بیشتر هستند و دولت در راستای توسعه اقتصادی و راه اندازی کارخانه ها بیشتر سرمایه گذاری کند.
وی با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران بیان کرد:امام راحل، ابر مردی بود که خداوند به وی عزت و مردم را از دست ظلم ستم شاهی نجات داد.
ماموستا رستمی با اشاره به شرایط حکم در کشور، گفت:ملت ایران، سالهای سخت، جنگ و تحریم را پشت سرگذاشت و از جنگ اقتصادی هم سرافراز بیرون خواهد آمد.

 

بازدید [ 204 ]