اخبار

برنامه های هفته ملی مهارت در سقز اعلام شد

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای سقز، برنامه های هفته ملی مهارت(31 تیر تا 6 مرداد ماه)  و روز ملی کارآفرینی و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای(6 مرداد) را در این شهرستان اعلام کرد.
برنامه های هفته ملی مهارت در سقز اعلام شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کاوه احمد زاده در جلسه شورای مهارت و فناوری اظهار کرد:اعزام کاروان مهارتی به شهرک صنعتی، برگزاری دوره های کوتاه مدت مهارت آموزی و برگزاری سمینار آموزشی با عنوان کارآفرینی از جمله برنامه های هفته ملی مهارت در این شهرستان است.
احمد زاده عنوان کرد: برگزاری دوره های آموزشی برای اصناف و بازاریان و برگزاری دوره آموزشی سرویس و نگهداری خودروها برای کارکنان ادارات از دیگر برنامه های هفته ملی مهارت در شهرستان سقز است.
وی با تاکید بر ضرورت ترویج آموزش های مهارتی در جامعه ، اظهار کرد:ترویج فرهنگ مهارت آموزی باعث ایجاد خودباوری و تغییر نگرش در خانواده ها نسبت به کسب آموزش های مهارتی می شود.
سرپرست فرمانداری سقز هم گفت:دغدغه اصلی در کشور، اشتغال و شورای مهارت و فناوری از اتاق های فکر برای برنامه ریزی جهت اشتغال است.
کامیل کریمیان با بیان اینکه از برنامه های اصلی دولت، اشتغال پایدار روستایی است بر کیفی سازی برنامه های آموزش محور در راستای حفظ شغل تاکید و تصریح کرد: حفظ شغل های ایجاد شده بسیار با اهمیت است.
وی از مرکزآموزش فنی و حرفه ای خواست تا ارتباط بیشتری با اقشار مختلف جامعه و به ویژه دانشگاه ها داشته باشد و جلسات شورای مهارت و فناوری با محورهای کاربردی، راهبردی و هدف گذاری شده با موضوع های مشخص برگزار شود.

بازدید [ 503 ]
برچسب ها