اخبار

بازنشستگان سقزی در جمع بازنشستگان نمونه کشوری

سه بازنشسته ادارات شهرستان سقز در مراسم تجلیل ازنشستگان نمونه کشوری با حضور استاندار کردستان تجلیل شدند.
بازنشستگان سقزی در جمع بازنشستگان نمونه کشوری

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، در این مراسم از هما صالحی، بازنشسته هنرمند و کارآفرین آموزش و پرورش، دکتر جلیل وثوقی، بازنشسته شبکه بهداشت و درمان و رضا گیلاسی بازنشسته مخابرات و مبتکر تجلیل شد.
خبرگزاری صدا و سیما مرکزکردستان، نوشست در این مراسم استاندار کردستان، گفت: بازنشستگان بهترین دوران عمر خود را در راه خدمت به مردم و نظام سپری کرده لذا تکریم این بزرگواران وظیفه همه مردم است.
بهمن مرادنیا با بیان اینکه کارمندان امروز در هر پست و مقامی که دارند انجام دهند به آینده خود خدمت می‌کنند گفت: نباید ارتباط بازنشستگان بعد از اتمام دوران خدمت با سیستم اداری قطع و همه تجارب بازنشستگان از بستر خارج شود بلکه فراهم کردن زمینه‌ای برای استفاده جوانان و انتقال این تجارب به نسل‌های آینده ضروری است.
وی تشکیل شرکت سرمایه‌گذاری در استان برای ایجاد اشتغال مجدد بازنشستگان و فراخوان آنان به چرخه کار در ابعاد مختلف خدمات، کشاورزی، دامپروری و عمرانی برای رهایی از افسردگی و بهره‌مندی این قشر پیشکسوت در استان را ضروری دانست و گفت: بازنشستگان باید سهامداران این شرکت‌ها شوندتا فرصتی برای درس‌آموزی و اخذ تجربه از بازنشستگان در استان ایجاد شود.
نماینده شهرستان‌های سنندج دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی گفت: براساس قانون حقوق بازنشستگان باید ۸۰ درصد حقوق افراد شاغل باشد، اما متاسفانه این قانون اجرایی نمی‌شود.
علوی با اشاره به اینکه بازنشستگان پیشکسوتان علم و آگاهی هستند گفت: اگر بزرگان در جامعه نباشند هیچ گونه منزلت و عظمتی درآن جمع دیده نمی‌شود و اجتماع وقتی ناسالم می‌شود که جایگاه بزرگان مخدوش شود.
مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان کردستان هم در این همایش از وجود ۲۱ هزار و ۶۰۸ بازنشسته دراین استان با میانگین سنی ۵۱ سال خبر داد و گفت: مسن‌ترین بازنشسته با ۹۲ و جوان‌ترین بازنشسته با ۴۰ سال سن در استان کردستان زندگی می‌کنند.
احمدی به پرداخت ۳۶۰ میلیارد ریال حقوق ماهیانه بازنشستگان در استان کردستان اشاره کرد و گفت: تبعیض از نظر دریافت‌ها بزرگترین مشکل بازنشستگان است تا جایی که دریافتی یک بازنشسته یک میلیون و ۱۰۸ هزار تومان، ولی دریافتی بازنشسته‌ای دیگر ۲۲ میلیون تومان است.

 

بازدید [ 345 ]
برچسب ها