اخبار

فرماندار:

ایجاد امنیت روانی از خدمات ارزنده دستگاه قضا در سقز بوده است

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سقز گفت:ایجاد امنیت روانی از خدمات ارزنده دستگاه قضا در شهرستان سقز بوده است.
ایجاد امنیت روانی از خدمات ارزنده دستگاه قضا در سقز بوده است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان، فرماندار سقز در آیین تکریم و معارفه رئیس دادگستری اظهار داشت: برقراری عدالت از وظیفه های دستگاه قضاست و استقرار عدالت، پایه و اساس توسعه پايدار است.
کریمیان با بیان اینکه قاضی فردی بی طرف است که به دور از جانبداری جناح گرایی و سیاسی کاری، قضاوت می کند، بیان کرد: قضات افرادی هستند که با تسلط به حوزه های سیاست، امنیت، اقتصاد، فرهنگ و اجتماع به دنبال احقاق حق عامه مردم است.
کریمیان با عنوان اینکه آستانه تحمل مردم پایین آمده است، گفت: چاقوكشی و افزایش دعواهای مردم و درگیری بین افراد در شهرستان سقز یکی از جرم های نگران کننده است که بایستی با اقدامات قاطع قضايی و ايجاد بسترهای فرهنگی و پیشگیرانه در راستای کاهش زمینه وقوع جرم تلاش کرد.

ضرورت راهکاری پیشگیرانه برای کاهش زمینه وقوع جرم
وی تصریح کرد: دستگاه قضا، قضات و وکلا نیز بایستی در راستای کاهش زمینه وقوع جرم، پیشنهادهای لازم ارائه دهند.
فرماندار سقز برای رفع مشکل پزشکی قانونی در شهرستان از ریاست قوه قضاییه و نماینده ویژه وی در سفر به سقز و رئیس کل دادگستری کردستان تشکر کرد.
کریمیان همچنین از تلاش دادگستری و دادستانی برای تسریع در رفع مشکل پرونده های معارضان پروژه های عمرانی شهرستان تقدیر کرد و در ادامه خواستار راه اندازی شعبه دادگستری در شهر صاحب شد.
ماموستا سید حسین حسینی امام جمعه سقز هم با بیان اینکه تکریم مردم، معروفی بزرگ است، 
گفت: اسدی، رئیس قبلی دادگستری سقز، فردی مردم مدار و وی سرمایه بزرگی برای دستگاه قضاست.
 نماینده مردم شهرستانهای سقز و بانه در مجلس هم گفت:تکریم مردم از شاخص ها و ویژگی های بارز دستگاه قضا در سقز بوده است.

رای باز، راهی برای کاهش جمعیت زندانیان
محسن بیگلری در آیین تکریم و معارفه رئیس دادگستری سقز خواستار توجه دادگستری به افزایش حقوق پزشکان و کادر پزشکی قانونی شد.
وی با اشاره به رافت اسلامی و همچنین ظرفیت رای باز برای کاهش جمعیت زندانیان خواستار استفاده دستگاه قضا از این پتانسیل در شهرستان سقز شد.
رئیس قبلی دادگستری سقز هم بیان کرد:در برابر عظمت مردم فرهنگی شهرستان سقز، سر تعظیم فرود می آورم.
بهادر اسدی با عنوان اینکه بزرگترین رضایتمندی قوه قضاییه، رضایتمندی مردم است، اظهار داشت: در مدت ۱۱ سال خدمت در شهرستان سقز در پست های مختلف، تکریم مراجعه کنندگان و حفظ کرامت شهروندان، حفاظت از حریم خصوصی و حفظ حقوق شهروندان همواره در دستور کارم بوده است.
وی عنوان کرد:فاصله گرفتن از مسایل جناحی و سیاسی، راه اندازی دفاتر قضایی الکترونیک برای جلوگیری از اطاله دادرسی از دیگر برنامه هایم در طول خدمت بوده است.

80 درصد کادر قضایی کردستان، غیر بومی است
رئیس کل دادگستری کردستان هم با بیان اینکه 80 درصد کادر قضایی استان نیروهای غیر بومی هستند عنوان کرد: بیشتر این نیروها علاقه مند هستند که به استان خود برگردند.
محمد رضا مترقب کمبود کادر قضا و نیروی اداری را یکی از مشکلات دادگستری کردستان برشمرد و اظهار کرد: کاهش اطلاله دادرسی نیازمند نیرو و کادر اداری است. 
وی در ادامه پیرامون اهمیت ابلاغ الکترونیکی در سرعت بررسی پرونده های قضایی، اهمیت آگاهی متهمان و محکومان پیرامون حقوق خود، مطالبی بیان کرد.
کیوان جهانی، دادستان قبلی سقز و رئیس دادگستری فعلی هم کاهش  و حذف اطاله دادرسی، تشکیل شوراهای پیشگیری از وقوع جرم و تلاش منجر به نتیجه در شوراهای حفاظت از اراضی ملی و آب را فعالیت های دوره کاری خود برشمرد.

در ادامه کیوان جهانی، دادستان قبلی به عنوان رئیس دادگستری سقز و علیرضا رضا پور به عنوان دادستان معرفی شد.
همچنین بهادر اسدی به رئیس دادگستری قبلی سقز به عتنوان قاضی در دادگاه تجدید نظر استان کردستان فعالیت خواهد کرد.

بازدید [ 218 ]