اخبار

اولین همایش رسانه ها و توسعه کردستان در سقز برگزار می شود

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان مطلب گفت: همایش رسانه ها و توسعه کردستان با رویکرد علمی جهت تبیین نقش رسانه ها در توسعه، اهمیت اقتصاد رسانه و نقش اقتصاد استان در پویایی رسانه ها در سقز برگزار می شود.
اولین همایش رسانه ها و توسعه کردستان در سقز برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، عبید رستمی، در نشست با فرماندار ویژه سقز گفت:این همایش همچنین با رویکرد بررسی بایسته ها و چالش های فراروی توسعه استان و الزامات توسعه در عصر ارتباطات به همت استانداری، این اداره کل، خانه مطبوعات کردستان و نهادهای مرتبط شهرستانی اواخر مردادماه سال جاری برگزار خواهد شد.
وی تصریح کرد:سقز از نظر نیروی متخصص حوزه رسانه، سرآمد می باشد که برگزاری همایش رسانه ها و توسعه در این شهر فرهنگی، نشانه پتانسیل ها و اهمیت جایگاه رسانه و خبرنگاران در این شهرستان است.
وی عنوان کرد:همایش "رسانه ها و توسعه کردستان" با حضور استادان برجسته کشوری در حوزه ارتباطات توسعه و اقتصاد رسانه، مسئولان استانی و شهرستانی و اصحاب رسانه سقز و شهرهای همجوار کردستان و آذربایجان غربی برگزار می شود.
فرماندار سقز گفت: امروزه ارتباطات، بسترساز توسعه دانایی محور بوده و در این میان نقش رسانه ها و اصحاب رسانه بسیار با اهمیت است.
کامیل کریمیان برگزاری این رویداد را اتفاقی میمون در حوزه ارتباطات توسعه کردستان برشمرد و خواستار استفاده از تمام ظرفیت ها برای برگزاری مناسب همایش و استفاده از نتایج آن در برنامه ریزی ها شد.
وی با اشاره به راه اندازی نمایندگی خانه مطبوعات در سقز، اظهار امیدواری کرد؛ سقز به قطب مطالعات و کادرسازی در حوزه رسانه در منطقه تبدیل شود.
گفتنی است، همزمان با این همایش دفتر نمایندکی خانه مطبوعات و رسانه های سقز افتتاح می شود.

بازدید [ 87 ]