اخبار

اولین همایش تجلیل از روحانیان پیشکسوت سقز برگزار می شود

رئیس مرکز بزرگ اسلامی سقز گفت: اولین همایش تجلیل از روحانیان پیشکسوت این شهرستان برگزار می شود.
اولین همایش تجلیل از روحانیان پیشکسوت سقز برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ، ماموستا عابد نقیبی روز شنبه  در جلسه هماهنگی برگزاری این همایش در فرمانداری سقز افزود: این برنامه فرهنگی در راستای تکریم روحانیان پیشکسوت سقزی شهریور ماه سال جاری با حضور نماینده ولی فقیه در استان کردستان در سالن دکتر محمد فاضلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز برگزار می شود.
وی هدف از برگزاری این همایش را مبارزه با توطئه های مذهبی دشمنان، تشویق جوانان برای ادامه راه علم آموزی در حوزه دینی و مقابله با جریان تفرقه انگیز برشمرد.
او با بیان اینکه، دشمن همواره به دنبال اختلاف افکنی بین شیعه وسنی است، اضافه کرد: دشمنان دین اسلام به دنبال برجسته کردن اختلاف های مذهبی هستند و  امروز وانمود می کنند که نظام ایران اسلامی به اهل سنت توجه نمی کند.
ماموستا نقیبی در بخشی دیگر از سخنان خود با اظهار اینکه در سفر مقام معظم رهبری(مدظله العالی)  به استان کردستان هدیه 10 سال بیمه به روحانیان ، اختصاص یافت، گفت: روحانیانی که سن آنان به 60 سال رسیده است با این 10 سال بیمه بازنشسته می شوند و از مزایای تعیین شده آن، بهره مند می شوند.
فرماندار سقز هم برگزاری همایش روحانیان پیشکسوت را کاری ارزشی و ارزشمند برشمرد و  بر همکاری اداره ها و ارگان های این شهرستان تاکید کرد.
علی اکبر ورمقانی با اظهار اینکه اینکه روحانیان به عنوان پیشقراولان فرهنگی،  در روشنگری دینی در جامعه نقش تاثیر گذاری داشته اند ،  برگزاری این همایش را در تقویت باورهای دینی و تکریم قشر روحانیان مهم برشمرد.


بازدید [ 90 ]