اخبار

امام جمعه سقز: روز قدس، نماد همبستگی اسلامی است

امام جمعه سقز گفت: روز قدس، نماد همبستگی اسلامی است و مردم فهیم، فرهنگی و متدین شهرستان سقز همگام با سایر ملت ایران اسلامی در راهپیمایی روز جهانی قدس، با شکوهتر از سال گذشته شرکت خواهند کرد.
امام جمعه سقز: روز قدس، نماد همبستگی اسلامی است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز ماموستا سید حسین حسینی در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی مراسم روز جهانی قدس اظهار کرد:روز قدس یوم مبارکی در تاریخ است.
وی عنوان کرد: اسرائیل و آمریکا به عنوان دشمنان شماره یک ایران اسلامی تاکنون نتوانسته اند به کشور ضربه ای وارد کنند.
حسینی در بخشی دیگر از سخنان خود آرامش و امنیت کنونی در ایران اسلامی را نعمتی بزرگ برای کشورمان برشمرد و با اشاره به تعدادی از جنگ های صدر اسلامی عنوان کرد:مسلمان در جنگ ها همواره با تمسک و اعتقاد راسخ به دین مبین اسلام در جنگ ها پیروز می شدند.
معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرمانداری ویژه شهرستان سقز  هم گفت: در 16 مرداد سال 58 در حالی که کمتر از یک سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران گذشته بود، حضرت امام خمینی (ره) در اقدامی هوشمندانه از مسلمانان جهان خواست تا آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان «روز قدس» انتخاب کنند و در این روز همبستگی خود را در حمایت از «حقوق قانونی مردم مسلمان فلسطین» به نمایش بگذارند.
فریبرز اولیایی، افزود:کوتاه کردن دست اسرائیل غاصب، بسیج عمومی اسلامی، بیداری و آزادی ملت های مسلمان از قید شیطان بزرگ از اهداف نامگذاری این روز مبارک از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بود.
اولیایی اظهار کرد: طراحی هوشمندانه روز جهانی قدس و فرصت سازی برای نشان دادن وحدت و اراده امت اسلامی در قبال حل مسأله فلسطین و دفع غدّه سرطانی اسرائیل به عنوان اولویت اول جهان اسلام توسط حضرت امام خمینی(ره) یک تصمیم راهبردی بود که طی 39 سال اخیر سبب شد در میدان رقابت سنگین و تنازع بین قدرت‌های جهانی، آرمان آزادی قدس شریف به مثابه یک ضرورت حتمی و تاریخی پلی به گذشته، حال و آینده آحاد مسلمانان عالم ایجاد کند.
معاون برنامه ریزی فرماندار سقز در ادامه فرزای از پيام امام خمينى قدس سره به مناسبت روز جهانى قدس را قرائت و بیان کرد::نابودی اسرائیل خواست عمومی مردم ایران است و به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله العالی) این رژیم 25 سال آینده را به چشم نخواهد دید.
راهپیمایی روز جهانی قدس روز جمعه 18 خردادماه در شهرهای سقز و صاحب برگزار می شود.

بازدید [ 460 ]