اخبار

امام جمعه سقز: دفاع از اسلام، محوری ترین بحث کنونی جهان اسلام است

امام جمعه سقز با اشاره به داستان مظلومیت فلسطین، گفت: دفاع از اسلام، محوری ترین بحث کنونی جهان اسلام است.
امام جمعه سقز: دفاع از اسلام، محوری ترین بحث کنونی جهان اسلام است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، ماموستا سید حسین حسینی، در پیش کنگره شعر اهل بیت(ع) در سالن اجتماعات  پیامبر اعظم سازمان تبلیغات اسلامی سقز با بیان اینکه، وحدت، بایستی بزرگترین محور جهان اسلام باشد، افزود: وحدت و اتحاد مسلمانان، کمر و پشت دشمنان را می شکند.
وی تصریح کرد: امام شافعی(رض) همواره بر ضرورت محبت و ارادت به اهل بیت(ع) تاکید کرده است.
ماموستا حسینی در بخشی دیگر از سخنان خود، خدمت به مردم، الگوگیری از شهدا، خانواده شهدا و ایثارگران، پاسداشت خون شهدا و مشارکت در انتخابات را از معروف های بزرگ برشمرد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان  هم گفت: امام راحل بر قیام و مبارزه علیه حکومت ها به عنوان راه نجات فلسطین همواره تاکید می کردند و حمایت از مظلومیت فلسطین به عنوان آرمان بزرگ مسلمانان، یکی اهداف ایشان بود.
حجت‌الاسلام والمسلمین احمد حاتمیان افزود: حضرت امام خمینی در داخل کشور به دنبال براندازی حکومت شاهنشاهی بود که با تکیه بر قدرت لایزال خداوند و پشتوانه مردم به اهدافش رسید و در خارج از ایران هم، چون خدا اراده کرده بود به دنبال احیای عزت مسلمانان و اسلام بود.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود به سخنان و اشعار برخی از متفکران اسلامی از جمله فخر رازی و محبت وی به اهل بیت اشاره و بیان کرد: فخر رازی عنوان کرده اند که محبت و دوستی اهل بیت بر همه امت واجب است.وی از فعالان عرصه ادب و فرهنگ خواست تا در راستای نشر معارف اهل بیت تلاش کنند.
وی با بیان اینکه کاستی ها و کمبودهایی در کشور وجود دارد، تاکید کرد: حاکمیت ظرفیت و پذیریش انتقاد را دارد ولی نبایستی انتقادها به تخریب و هجمه و از بین بردن و نادیده گرفتن دستاوردها تبدیل شود.
حاتمیان همچنین با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس یازدهم بیان کرد: انتخاب نماد دموکراسی و مردم سالاری در نظام اسلامی است.

 

بازدید [ 72 ]