اخبار

امام جمعه سقز: اگر امام نبود، این انقلاب نبود

امام جمعه شهرستان سقز با بیان اینکه، امام مبارزی قاطع و مبرز بود، گفت: یاد امام از دل ها و خاطره ها بیرون نخواهد رفت و اگر حضرت امام خمینی(ره) نبود، این انقلاب نبود.
امام جمعه سقز: اگر امام نبود، این انقلاب نبود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، ماموستا سید حسین حسینی در جلسه هماهنگی بزرگداشت ارتحال امام و قیام 15 خرداد و سالروز حماسه خرمشهر به حرکت و اهداف امام راحل در و ویژگی های ایشان اشاره و عنوان کرد: امام راحل برای انقلاب سختی هایی زیاد از جمله شکنجه، زندان و ترک وطن و تبعید متحمل شدند که زبان از گفتن و  بیان مجاهدت های ایشان قاصر است.
ماموستا حسینی بیان کرد: حضرت امام خمینی(ره) در برابر ظلم و طاغوت ستم شاهی ایستاد و مبارزه کرد و ایشان، با یاری خداوند و پشتوانه مردمی، زور و ستم را در ایران اسلامی ریشه کن کردند.
امام جمعه سقز عنوان کرد:بزرگداشت یاد امام، یادآور تلاش مجاهدانه عالم وارسته ای است که برای رضای پروردگار و سرافرازی ملت و کشور تلاش کرد.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود به قیام الهی 15 خرداد 1342 اشاره و همچنین پیرامون حماسه خرمشهر گفت: امام راحل در مورد آزادی خرمشهر فرمودند: خرمشهر را خدا آزاد کرد که این، نشانه دست قدرت خداوندی در این حادثه ماندگار در تاریخ ایران اسلامی است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان سقز هم با گراميداشت ياد وخاطره حضرت امام خميني(ره) و تسليت به مناسبت رحلت جانگداز بنيانگذار انقلاب اسلامي و قیام الهی 15 خرداد افزود:هدف امام راحل، پیاده کردن دستورهای دین مبین اسلام بود و در این راه تلاش ها و زحمات زیادی متحمل شدند.
اسماعیل رستم پور گرامیداشت روز حماسه خونین شهر را نشانه ارج نهادن به رشادت ها و جانفشانی رزمندگان اسلام برشمرد و عنوان کرد: جهان، دست یاری خداوند را در آزادی خرمشهر توسط رزمندگان به نظاره نشستند و باور کردند.
رستم پور در بخشی دیگر از سخنان خود خواستار برگزاری برنامه های پرمحتوا، جامع و فراگیر با حضور قشرهای مختلف مردم جهت بزرگداشت حماسه خرمشهر و ارتحال امام و قیام الهی 15 خرداد شد.
وی همچنین با اشاره به شرایط کشورو تحریم های 40 ساله بیان کرد: مردم ایران اسلامی با اتحاد و تبعیت از مقام معظم رهبری(مدظله العالی) گذرگاه های سخت را پیموده اند و دشمن را مایوس کرده اند.
سرهنگ احمدی، جانشین فرمانده سپاه پیشنهاد داد: اجتماع عظیم اقشار مختلف شهرستان سقز در گرامیداشت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر در سالن کاوه مجموعه شهید کاظمی برگزار و از خانواده شهدا و ایثارگران عملیات الی بیت المقدس تقدیر شود.
همچنین در این جسله عنوان شد، مراسم بزرگداشت سالگرد ارتحال امام، در مسجد جامع سقز برگزار شود.
غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران، اجرای برنامه های فرهنگی و ورزشی از دیگر برنامه هایی بود که برای بزرگداشت حماسه سوم خرداد پیشنهاد داده شد.
در این جلسه امام جمعه محترم سقز در ابتدای سخنان خود با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان عنوان کرد: روزه عبادتی عظیم و فرصتی برای تقوا و پرهیزکاری و هدف از خلقت انسان عبادت برای خالق هستی بوده است.
حاج ماموستا سید حسن حسینی دربخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به شرایط جامعه خواستار تقویت هسته های امر به معروف و نهی از منکر برای فعالیت در جامعه شد و ویژگی های آمران معروف و ناهیان از منکر را تشریح و تصریح کرد: تبلیغ ارزش های دینی به نحو مناسب باعث کاهش ناهنجاری ها در اجتماع خواهد شد.
وی با اشاره به روزه خواری برخی از مردم در ملاء عام بیان کرد: این نوع عمل مغایر با اخلاق انسانی و اسلامی است.


بازدید [ 112 ]