اخبار

افزایش بی سابقه برداشت گندم در شهرستان سقز

سرپرست فرمانداری سقز با اظهار خوشحالی از افزایش برداشت گندم توسط کشاورزان گفت: تاکنون بیش از 45 هزار تُن گندم در شهرستان تحویل گرفته شده است.
افزایش بی سابقه برداشت گندم در شهرستان سقز

کامیل کریمیان در بازدید از مراکز خرید گندم شهرستان سقز اظهار کرد: 9 مرکز شبکه تعاون روستایی و 2 مرکز دولتی مشغول تحویل گندم کشاورزان هستند که تاکنون بیش از 45 هزار تُن گندم تحویل گرفته شده است.
وی با بیان اینکه سال گذشته 85 هزار تُن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان تحویل مراکز خرید گندم شد، گفت: پیش بینی می شود امسال 130 تا 140 هزار تُن گندم تحویل شود.
وی با بیان اینکه یکی از مشکلات مراکز خرید تعاون روستایی کمبود جا برای تخلیه گندم است تصریح کرد: در روزهای جاری گندم تحویل گرفته شده توسط این مراکز به مراکز سطح استان بارگیری می شود.
مدیر کل تعاون روستایی استان کردستان هم گفت:66 مرکز تعاونی روستایی در سطح استان مشغول تحویل گندم کشاورزان هستند که از این تعداد  9 مرکز در سطح شهرستان سقز فعال هستند.
پیمان اسکندری اضافه کرد: تاکنون بیش از 26هزار تُن گندم در سطح شهرستان سقز توسط مراکز خرید گندم تعاون روستایی خریداری شده است که پیش بینی می شود این میزان تا پایان زمان خرید به 70 هزار تُن برسد.
وی عنوان کرد:برداشت گندم در استان نسبت به سال های گذشته افزایش مناسبی داشته است و پیش بینی می شود امسال 650 هزار تُن فقط توسط مراکز خرید گندم تعاون روستایی از کشاورزان تحویل گرفته شود.
محمد نافع علایی نیا، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سقز هم با اظهار خرسندی از افزایش میزان برداشت گندم نسبت به سال زراعی سال گذشته، عنوان کرد: گندم امسال به دلیل بارش مناسب باران و تلاش همکاران برای مبارزه با سن مادر و سن پوره و علف های هرز، کیفیت بسیار خوبی دارد.

 

بازدید [ 411 ]