اخبار

افزایش انجمن های مردمی در سقز؛ مانا شهر آغاز به کار کرد

با آغاز به کار انجمن مردمی و غیر دولتی معماری و شهرسازی "مانا شهر" در سقز تعداد این انجمن ها که توسط فرمانداری مجوز آنها صادر می شود افزایش یافت.
افزایش انجمن های مردمی در سقز؛ مانا شهر آغاز به کار کرد

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری، شنبه همزمان با روز مهندس انجمن مانا شهر، در  سالن دکتر محمد فاضلی دانشگاه آزاد اسلامی سقز در آئینی  آغاز به کار کرد و از لوگوی این انجمن رونمایی شد.
معاون فنی و عمرانی فرماندار سقز در این آئین گفت: پیام کسانی که در قالب انجمن ها فعالیت می کنند بهترین نقشه راه برای مسئولان خواهد بود.
علی محمدیان اظهار کرد:خرد جمعی برای پیشبرد امور نیاز است و تمامی ارگان های دولتی بایستی پذیرای ایده های انجمن ها باشند.
وی با اشاره به اشاره به جامع نگری انجمن ها گفت: این نهادها باید بدون جهت گیری و در راستای توجه به اصالت و دانش حرفه ای در جهت بالندگی و سازندگی اجتماع تلاش کنند.
رییس هیأت مدیره مانا شهر هم با عنوان اینکه جامعه با اهداف نهادهای مردمی آشنا نیستند، بیان کرد:باید نخبگان در راستای تبیین اهداف انجمن ها تلاش کنند.
دکتر اسماعیل اسعدی عنوان کرد:این انجمن با هدف تلاش در جهت شناخت و ارتقای حوزه های معماری، شهرسازی و میراث فرهنگی سقز در قالب کارگروه ها و استفاده از تخصص های مختلف سعی در کاهش گسست میان مسئولان و مردم دارد.
سردار دوغی رییس شورای شهر سقز هم اعلام کرد: شورا و شهردای  از پیشنهادهای انجمن ها در راستای  زیباسازی و مبلمان شهری، آسیب های اجتماعی استقبال می کند.
چیا صالحی بابامیری شهردار سقز هم گفت: شهرداری از ارائه طرح هایی که موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود، استقبال می کند.
یکی از اعضای این انجمن و کارشناس مسئول فرمانداری سقز هم با بیان اینکه هم اکنون 12 انجمن غیردولتی زیر نظر فرمانداری فعالیت می کنند اظهار کرد: تعداد هفت انجمن از سال 92 تا 96 مجوز گرفته اند.
دکتر صابر صابر زارعی افزود: تعداد 12 انجمن هم زیر نظر بهزیستی و تعدادی دیگر زیر نظر اداره ورزش و جوانان فعالیت می کنند.
در پایان  از لوگوی انجمن ماناشهر که توسط مختار اصغری طراحی شده بود رونمایی شد.
بازدید [ 583 ]