اخبار

افزایش امید برای بهره برداری از معدن طلای قُلقُله سقز

سفر مسئولان سازمان محیط زیست کشور به سقز و بازدید مدیر کل و تیم کارشناسان دفتر ارزیابی زیست محیطی این سازمان برای تعیین تکلیف معدن طلای قُلقُله، امید بخش است.
افزایش امید برای بهره برداری از معدن طلای قُلقُله سقز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان فرماندار سقز و محسن بیگلری نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس بر تسریع در تعیین تکلیف این طرح معدنی تاکید کردند.
کریمیان روز چهارشنبه در نشست با مدیر کل دفتر ارزیابی زیست محیطی سازمان محیط زیست کشور با اشاره به اشتغال زایی این معدن اظهار داشت: شهرستان سقز دارای رگه های غنی و از قطب های معدنی کشور است.
بیگلری نیز با اشاره به اشتغال بالای این طرح اظهار داشت: محیط زیست با رعایت استانداردهای لازم وتوجه به سلامت مردم در ارائه مجوزهای لازم به این پروژه تسهیلگری کند.
مدیرکل دفتر ارزیابی زیست محیطی و دبیر کمیته ماده ۲ سازمان محیط زیست کشور نیز گفت: در یک سال گذشته با رعایت مسائل زیست 5 مجوز برداشت از معدن طلا در کشور توسط این سازمان صادر شده است.
 حمید جلال وندی عنوان کرد: محیط زیست با برداشت معدن طلای قُلقُله مشکلی ندارد ولی در بحث سدهای باطله بایستی موارد و جوانب زیستی محیطی رعایت شود.
وی با اشاره به تشکیل کمیته بررسی و ارزیابی میدانی از محل معدن و احداث کارخانه فرآوری آن اظهار داشت: محیط زیست با رعایت مسائل زیست محیطی و حفاظت از منابع آبی محل تا یک ماه دیگر نظر نهایی را در مورد این معدن اعلام خواهد کرد. 
فریبا رضایی، مدیر کل محیط زیست استان هم با بیان اینکه این طرح یکی از پروژه های اقتصاد مقاومتی و پیشران توسعه کردستان است خواستار تعیین تکیلف آن شد.
محمود قادرمرزی، مدیر عامل شرکت توسعه معادن و طلای کردستان هم با عنوان اینکه از زمان واگذاری معدن در بخش های از جمله؛ جاده کشی و طراحی کارخانه تاکنون 20 میلیارد تومان هزینه شده است، خواستار تسریع محیط زیست در تعیین تکلیف این پروژه شد.

 

بازدید [ 199 ]