اخبار

افتتاح چند طرح خدماتی و عمرانی در سقز با اعتبار 31 میلیارد و 600 میلیون ریال

در ششمین روز از گرامیداشت دهه فجر چند طرح خدماتی، عمرانی و پزشکی در شهرستان سقز با اعتبار 31 میلیارد و 600 میلیون ریال بهره برداری رسید.
افتتاح چند طرح خدماتی و عمرانی در سقز با اعتبار 31 میلیارد و 600 میلیون ریال

به گزارش روابط عمومی فرمانداری روز سه شنبه سه طرح مخابراتی با اعتبار 17 میلیارد و 500 میلیون ریال شامل نصب و راه اندازی کافوی نوری تلفن ثابت مسکن مهر زاگرس، طرح سایت b.t.s موبایل تازه آباد و روستای جدید بله جر افتتاح شد.
کریم محمدی، رئیس مخابرات سقز در آئین افتتاح این طرح ها با بیان اینکه 4سایت دیگر سایت b.t.s در شهرستان در دست راه اندازی است، گفت: در بحث افزایش پهنای باند اینترنت، پدافند غیرعامل اقدامات مناسبی انجام شده است.
همچنین مرکز ماموگرافی بیمارستان تامین اجتماعی سقز با اعتبار 65 میلیارد ریال در گرامیداشت دهه فجر،آغاز به کار کرد.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان کردستان در آئین افتتاح این طرح با اشاره به شیوع سرطان سینه در بین خانم ها اظهار امیدواری کرد که در مرحله اولیه این بیماری تشخص و مراحل درمان انجام شود.
هوشنگ فولادی با اشاره به توجه  دولت تدبیر و امید به حوزه سلامت افزود: اعتبار بیمارستان تامین اجتماعی در سال 92 فقط 800 میلیون ریال بود که امسال این میزان 10 میلیارد ریال اضافه شده است.
علی اکبر ورمقانی فرماندار سقز هم خواستار حضور بیشتر پزشکان متخصص در بیمارستان تامین اجتماعی برای خدمات مناسبتر به شهروندان شد.
همچنین در این روز با حضور مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کردستان، 23مدجوی این نهاد در سقز و روستاها صاحب خانه شدند.
رئیس کمیته امداد امام(ره) سقز در آئین واگذاری خانه به مددجویان گفت: امسال هفت میلیارد و 600 میلیون ریال برای ساخت و خرید مسکن مددجویان از محل اعتبارات این نهاد، کمک خیران و زکات هزینه شد.
فاروق محمودی همچنین در افتتاح کارگاه فرش بافی ، اعلام کرد:سال 96 در راستای خودکفایی و اشتغال زایی 280 نفر از مددجویان 54 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی دریافت کرده اند و 15 میلیارد ریال امروز واگذار می شود.
در ششمین روز از دهه فجر همچنین دو مهدکودک دیگر در مناطق حاشیه ای سقز مجوز فعالیت گرفت و آغاز به کار.
رحمان حکیمی، رئیس بهزیستی سقز در آئین افتتاح این دو مرکز عنوان کرد: توسعه و تجهیز 4 مهدکودک کودک در دستور کار این اداره است.
در دهه فجر امسال 323 طرح عمرانی و خدماتی با اعتبار افزون بر 230 میلیارد ریال در شهرستان سقز به بهره برداری می رسد.


بازدید [ 556 ]