اخبار

افتتاح مرکز ارتقای شایستگی های حرفه ای دانشجویان با حضور وزیر کار در سقز

 مرکز ارتقای شایستگی های حرفه ای دانشجویان (SCD) دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان سقز با حضور وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی افتتاح شد.
افتتاح مرکز ارتقای شایستگی های حرفه ای دانشجویان با حضور وزیر کار در سقز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، علی ربیعی در آئین افتتاح این مرکز با اشاره به مباحث مطرح شده در شورای عالی اشتغال گفت: دراین شورا مصوب شد که دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی برای به دست آوردن فرصت های شغلی باید حداقل یکی از مهارت های فنی و حرفه ای را در طول دوران تحصیل خود در دانشگاه ها کسب کنند .
وی افزود: براساس مطالعات انجام شده در برخی از استان ها مشخص شد که متاسفانه در مراکز آموزش عالی ارائه رشته های دانشگاهی متناسب با ظرفیت های شغلی آن منطقه کمتر از 20درصد است و بر همین اساس طرحی با همکاری وزارت آموزش عالی به نام طرح توسعه شایستگی های دانشجویان تدوین شد که با همکاری فنی و حرفه ای توانمند سازی مهارتی دانشجویان پیگیری شود.
او با بیان اینکه با توجه به تاکیدات ریاست جمهوری مبنی بر افزایش مراکز شایستگی حرفه ای دانشجویان در سطح کشور، ادامه داد: خوشبختانه امروز در سقز شاهد افتتاح این مرکز هستیم و این چهارمین مرکز شایستگی حرفه ای دانشجویان در استان کردستان است که نوید بخش آینده ای مطمئن برای این قشر عزیز جامعه می باشد .
وی اظهار امیدواری کرد که با توسعه مراکز شایستگی حرفه ای (SCD) در سطح کشور شاهد ایجاد اشتغال مولد و پایدار برای جوانان تحصیلکرده ایران اسلامی  و ایجاد حاقه مفقوده دانشگاه و بازار کار که همانا آموزش های مهارتی است باشیم.
ربیعی اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی دارای ظرفیت های های لازم برای ارتقای سطح دانش حرفه ای و آموزش عملی رشته های فنی می باشد و مراکز فنی و حرفه با تعامل بیشتر با این دانشگاه می توانند مسیر پیشرفت کارآموزان و دانشجویان را مهیا نمایند.  رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز هم گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز  در راستای نیل به سوی دانشگاه های نسل سوم و کارآفرین، همچنین توسعه مهارت های فنی و حرفه ای با همکاری اداره کل فنی و حرفه ای استان کردستان اقدام به تجهیز کارگاه ها و آزمایشگاه های این واحد دانشگاهی کرده است و این اقدام می تواند فرصتی مناسب برای ارتقای سطح دانش حرفه ای دانشجویان و کارآموزان باشد.
کیوان شافعی اظهار کرد: این واحد دانشگاهی آمادگی همکاری همه جانبه در چهار چوب تفاهم نامه منعقد شده با اداره کل فنی و حرفه ای استان کردستان را در همه عرصه ها علی الخصوص در زمینه ایجاد و تجهیز کارگاه و آزمایشگاه های جوار دانشگاهی دارد.
در این آئین استاندار کردستان، فرماندار سقز و نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.
این مرکز مشتمل بر سه کارگاه فناوری راهبردی و تاسیسات ، عمران و معماری و مکانیک خودرو است که بیش از 20 حرفه آموزشی در این مرکز قابل ارائه به دانشجویان می باشد .

 

بازدید [ 526 ]