اخبار

افتتاح طرح های عمران روستایی، شهری و برق رسانی در سقز

همزمان 10 طرح برق رسانی با اعتبار 13 میلیارد و 275 میلیون ریال با حضور کامیل کریمیان سرپرست فرمانداری و جمعی از مسئولان در گرامیداشت هفته دولت در شهرستان سقز افتتاح شد.
افتتاح طرح های عمران روستایی، شهری و برق رسانی در سقز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، همچنین در پنجمین روز از گرامیداشت هفته دولت، 2 طرح عمران شهری شامل تکمیل، آسفالت و جدول گذاری خیابان بفران و جدول گذاری، زیر سازی و آسفالت بلوار ورودی بوکان افتتاح شد.
چیا صالحی بابامیری شهردار سقز در آئین بهره برداری از این دو طرح گفت:برای این دو طرح بیش از یک میلیارد و 400 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی هزینه شده است.
در این روز همچنین جمعی از مسئولان در روستای "تُرجان" حضور یافتند و ضمن دیدار با مردم این آبادی همزمان افتتاح پروژه آسفالت در 8 روستای شهرستان سقز آغاز شد.
کارشناس بنیاد مسن انقلاب اسلامی، رحمان شیخ الاسلامی در آئین افتتاح این طرح ها گفت:برای این طرح ها که 10 میلیارد ریال از محل اعتبارات قیر رایگان هزینه شده ، شامل؛ جدول گذاری و آسفالت روستاهای قلعه کهنه، گلتپه، سنته، کهریزه حموه، قهرآباد حومه، تُرجان، مرخز و تموغه به همت بنیاد مسکن و دهیاری است.
معاون عمرانی فرماندار سقز در جمع مردم این روستا گفت: روستا محل تولید و آبادانی است و در آینده نزدیک شاهد مهاجرت معکوس در روستاها خواهیم بود.
علی محمدیان از مردم، فارغ التحصیلان روستا، اعضای شورا و دهیاران خواست تا مردم را به سمت اجرای طرح های تولید اشتغال زا در روستا تشویق کنند.
سامان عرفانی بخشدار مرکزی در آئین افتتاح این طرح ها گفت: از شهریور ماه سال 96 تا امسال توسط 72 دهیاری بخش 76 طرح با اعتبار 22 میلیارد ریال هزینه شده است.

 

بازدید [ 394 ]