اخبار

افتتاح ششمین درمانگاه شبانه روزی در سقز ؛ نقشه راه توسعه بهداشت و درمان تدوین شود

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان بر ضرورت تدوین نقشه راه توسعه بهداشت و درمان تاکید کرد.
افتتاح ششمین درمانگاه شبانه روزی در سقز ؛ نقشه راه توسعه بهداشت و درمان تدوین شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، علی محمدیان روز یکشنبه در آئین آغاز به کار ششمین درمانگاه شبانه روزی بخش خصوصی این شهرستان عنوان کرد: بدون نقشه راه و استراتژی دچار روزمرگی می شویم.
محمدیان با بیان اینکه ارایه خدمات مناسب درمانی و توانمندسازی شهروندان از لازمه های ارتقای سطح سلامت و نشاط جامعه است، افزود: وجود درمانگاه های با امکانات پیشرفته موجب ارتقای خدمات رسانی به مردم می‌شود.
 وی از مدیران بیمه های درمان و تکمیل درمان خواست تا بسترهای لازم برای استفاده شهروندان از تسهیلات درمان را فراهم کنند تا بخش خصوصی با اقبال بیشتری مواجه شود.
محمدیان با اشاره به اقدامات دولت در حوزه بهداشت و درمان در شهرستان سقز، یادآور شد: دولت در شرایط سخت بودجه ای ساخت بیمارستان 235 تختخوابی سقز را به اتمام رساند و این مرکز بزرگ درمانی در آستانه بهره برداری است.
به گزارش ایرنا، درمانگاه باران به عنوان ششمین درمانگاه شبانه روزی بخش خصوصی سقز، شامل بخش های عمومی و تخصصی (داخلی، قلب، مغز و اعصاب، زنان و جراحی)، دندانپزشکی، مامایی، خدمات پرستاری (تزریقات، پانسمان، غربالگری) است که با تمام بیمه‌ها قراردارد.
 مدیر درمانگاه باران نیز هدف از راه‌اندازی این درمانگاه را ارایه خدمات مناسب و تخصصی درمانی به شهروندان برشمرد و گفت: غربالگری قند، فشار خون و کرونا به مدت یک ماه در این مرکز درمانی رایگان است.
 دکتر فریدون رشیدزاده گفت: در این درمانگاه به مددجویان و پرسنل ادارات بهزیستی، کمیته امداد، هلال احمر ،آموزش و پرورش، موسسات خیریه ، فعالان فرهنگی و اصحاب رسانه خدمات ویژه ارائه خواهد شد.

 

بازدید [ 56 ]