اخبار

افتتاح سه طرح تولیدی با حضور وزیر صنعت در سقز

واحدهای تولیدی لوازم آرایشی و بهداشتی، انواع لوازم خانگی و پوشاک در سقز با حضور رضا رحمانی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، افتتاح شد.
افتتاح سه طرح تولیدی با حضور وزیر صنعت در سقز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، مدیرعامل و سرمایه گذار شرکت پویندگان زیبا کاویان در مراسم بهره‌برداری از طرح تولید لوازم آرایشی و بهداشتی گفت: ظرفیت تولید این واحد که عملیات احداث آن از سال ۹۶ آغاز شده، سالانه ۳۰۰ تُن محصول است.
کامران بابایی افزود: برای احداث این واحد تاکنون ۲۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده است.
وی اضافه کرد: میزان اشتغالزایی این واحد ۲۵ نفر به طور مستقیم و بیش از ۱۰۰ نفر غیر مستقیم (بازاریاب و فروشنده) است که در صورت تکمیل ظرفیت اسمی این کارخانه برای ۳۵ نفر دیگر به طور مستقیم شغل ایجاد می‌شود.
 همچنین شرکت آیریا ونداد کسری تولید کننده انواع لوازم خانگی با سرمایه گذاری ۵ میلیارد تومان و اشتغال زایی ۱۰۰ نفر با با حضور وزیر صنعت به بهره برداری رسید.
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سقز با عنوان اینکه این واحد به همت سرمایه گذار ترکیه ای راه اندازی شده، بیان کرد: گردش حجم سرمایه در تولیدی لوازم خانگی حدود ۳۰۰میلیارد تومان است.
بهنام میرزایی افزود: ۱۰۵ واحد صنعتی دارای پروانه دار در سقز موجود که ۵۰ واحد آن در شهرک صنعتی و بقیه در خارج از شهرک صنعتی سقز قرار دارند که تعدادی از آنها غیرفعال هستند.
همچنین همزمان شرکت بازرگانی الماس غرب آلتونی با تولید انواع پوشاک و حجم سرمایه گذاری ۵ میلیارد تومان و اشتغال ۱۶ نفر در ناحیه صنعتی صاحب به بهره برداری رسید.

 

بازدید [ 80 ]