اخبار

با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی

افتتاح دو طرح با سرمایه گذاری 122 میلیارد ریالی در هفته دولت در شهرستان سقز

دو طرح کشاورزی با سرمایه گذاری 122 میلیارد ریالی در گرامیداشت هفته دولت در شهرستان سقز با حضور حسن رکنی، معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی افتتاح شد.
افتتاح دو طرح با سرمایه گذاری 122 میلیارد ریالی در هفته دولت در شهرستان سقز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، طرح مرغ مادر گوشتی با اعتبار 52 میلیارد ریال از محل آورده سرمایه گذار و تسهیلات صندوق توسعه ملی  در زمینی به متراژ 20 هزار متر مربع در روستای " بغده کندی" افتتاح شد.
کاوه امینی، سرمایه گذار طرح گفت :این واحد مرغ مادر گوشتی سالانه چهار میلیون و ششصد هزار قطعه جوجه یک روزه  در سال تولید می کند و اظهار کرد: امیدوارم فاز 2 و 3 این طرح در آینده راه اندازی می شود.
حسن رکنی، معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی هم با اشاره به کار مهندسی و بهداشت بالا و رعایت شاخص های فنی خوب در اجرای این طرح، گفت: مجری در راه اندازی این واحد کشاورزی از تکنولوژی ها نوین استفاده کرده است.
فرماندار سقز هم با تشکر از سرمایه گذار طرح و بیان اینکه اقتصاد شهرستان بر پایه و مبنای کشاورزی است ، خواستار توجه به اقتصاد کشاورزی، کاشت محصولات با صرفه اقتصادی و ایجاد صنایع تبدیلی و بسته بندی شد.
علی اکبر ورمقانی با بیان اینکه صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی ظرفیت و فرصت مناسبی برای حمایت از کشاورزان وتوسعه این بخش از اقتصاد شهرستان است و  اولین صندوق در غرب کشور در سقز راه اندازی شده، اظهار کرد: دولت 32 میلیارد ریال به این حوزه کمک نموده که امیدواریم کشاورزان هم به این میزان سرمایه گذاری کنند.
همچنین سیلوی غلات شرکت آرد گلنام سقز با سرمایه گذاری 70 میلیارد ریالی حاج غفور آزادی در زیربنای 12 هزار و 545 متر مربع و با اشتغال زایی 18 نفر افتتاح شد.
جمال صالحی ،مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی کردستان در آیئن افتتاح این طرح گفت: تکنولوژی استفاده شده این طرح از کشورهای سوئیس و آلمان وارد شده و بسیار پیشرفته است.
این طرح در نزدیک روستای قهرآباد در 4 کیلومتری سقز واقع شده استبازدید [ 189 ]