اخبار

افتتاح باند دو کنارگذر و بزرگترین واحد تولیدی صنعت پوشاک کُردستان در سقز

باند دوم پروژه کنارگذر سقز به عنوان اولین کنار گذر غرب کشور و استان کردستان و بزرگترین واحد تولیدی صنعت پوشاک کُردستان در شهرک صنعتی به بهره‌برداری رسید.
افتتاح باند دو کنارگذر و بزرگترین واحد تولیدی صنعت پوشاک کُردستان در سقز

در آئین بهره برداری از این طرح، جمعی از مسئولان شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و‌نقل کشور، رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان و نماینده مردم شهرستانهای سقز وبانه در مجلس، استاندار کردستان، فرماندار سقز، فرمانده پلیس راه کردستان و مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان حضور داشتند.
همچنین با حضور رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان و نماینده مردم شهرستان های سقز وبانه در مجلس، استاندار کردستان، فرماندار سقز و رئیس سازمان صنعت، معدن  وتجارت و جمعی از مسئولان بزرگترین واحد تولیدی صنعت پوشاک کُردستان در شهرک صنعتی سقز افتتاح شد.
این طرح با سرمایه گذاری سه میلیارد تومانی بخش خصوصی و به نام شرکت شادمهر حریر کردستان در شهرک صنعتی آغاز به کار کرد.
سرمایه گذار طرح اظهار کرد: این کارگاه  برای ۴۰ نفر بصورت مستقیم شغل ایجاد کرده است.
محمد دره وزمی، رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان کردستان هم بیان کرد: یک میلیارد تومان در قالب تسهیلات سرمایه در گردش به سرمایه گذار پرداخت می شود.
همچنین روز سه شنبه 23 بهمن، عملیات ساخت پروژه توسعه عوامل پروازی فرودگاه سقز آغاز شد.
مدیرعامل شرکت فرودگاه ها در آئین کلنگ زنی این طرح گفت: 23 میلیارد تومان اعتبار برای آن در نظر گرفته شده است.
رحمت اله مه آبادی بیان کرد:طرح شامل؛ تطویل باند، ایجاد 9 کیلومتر دیوار حفاظتی، ایجاد جاده پیرامونی، جاده گشت زنی، ایجاد اپرون و جاده تاکسی وی است.
بازدید مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی از ترمینال و ساختمان‌های جانبی در حال ساخت فرودگاه سقز و واحد تولید و بسته بندی آب معدنی شرکت صنایع بسته بندی بهداد با برند تجاری حیات از دیگر برنامه های سفر یک روزه جمعی از مسئولان وزارت خانه های صمت و راه و استاندار به سقز بود.

 

بازدید [ 324 ]