اخبار

فرماندار سقز:

اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، تنش زا و غیرقانونی است

فرماندار سقز گفت: اقدام رذیلانه شیطان بزرگ در خصوص اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، حرکتی غیر منطقی، تنش زا و غیرقانونی است.
اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، تنش زا و غیرقانونی است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، علی اکبر ورمقانی قبل از خطبه های نماز جمعه این هفته سقز افزود: در زمانی که مردم جهان اسلام مشغول جشن های وحدت به مناسبت میلاد حضرت محمد(ص) هستند،  این اقدام آمریکا نشانه رذالت و پستی این حکومت است.
وی اظهار کرد: بعد از اقدام ترامپ تمام جهان اسلام و جهان و حتی سردمداران کشورهای غیرمسلمان در برابر این حرکت آمریکا ایستادند و دبیر کل سازمان ملل هم که پیشتر مواضع منفی در قبال فلسطین اتخاذ می کرد این اقدام شیطان بزرگ را غیر قانونی عنوان کرد.
او با اشاره به این فرمایش رهبر معظم انقلاب که طول عمر رژیم اسرائیل به عنوان یک غده سرطانی به 25 سال نمی رسد عنوان کرد با این اقدام عمر این رژیم پایان خواهد یافت.
سخنران قبل از خطبه های نماز جمعه سقز ادامه داد: امام خمینی (ره) و یاران ایشان همواره در برابر وجود اسرائیل و اقدام های وی  هشدار داده بودند و این لکه ننگ در جهان باید محو شود.
فرماندار سقز با اشاره به وضع مردم فلسطین عنوان کرد: حدود 4 میلیون نفر از مردم این کشور در باریکه نوار غزه وباختری و بلندهای جولان ساکن و 8  میلیون نفر از آنان در سوریه، لبنان، عربستان، عراق، اردن کشورهای آفریقایی، اروپایی و آمریکایی آوار هستند.

وی ادامه داد: رژیم کودک کش و جنایتکار اسرائیل 70 سال است که مردم فلسطین را  آزار می دهد و باد ناجوانمردانه ترین شیوه به آنان حمله می کند.
امام جمعه سقز هم با بیان اینکه امروز یک میلیارد و 600 میلیون مسلمان جهان عزا دار هستند، گفت: کوتاهی در برابر اقدام آمریکا خیانت به دین اسلام است.
ماموستا سید حسین حسینی در خطبه های انی هفته نماز جمعه افزود: قدس جزو پاره تن اسلام و اقدام آمریکا غیر قابل قبول و بی اساس است و باید در برابر آن تمام مسلمانان جهان بایستند.
سپس بعد از اقامه نماز جمعه راهپیمایی ضد آمریکایی - ضد صهیونیستی  از جلو مسجد جامع تا میدان جمهوری اسلامی  برگزار شد.

بازدید [ 525 ]