اخبار

اصلاح و توسعه 15 کیلومتر شبکه توزیع آب و شبکه جمع آوری فاضلاب در سقز

مدیر اداره آب و فاضلاب شهری سقز از اتمام عملیات 15 کیلومتر اصلاح و توسعه شبکه توزیع آب و شبکه جمع آوری فاضلاب در این شهر خبر داد.
اصلاح و توسعه 15 کیلومتر شبکه توزیع آب و شبکه جمع آوری فاضلاب در سقز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، عباس ولایتی در نشست با خبرنگاران عنوان کرد:در حال حاضر همچنین پروژه فاز 2 تصفیه خانه فاضلاب سقز دارای 70 درصد پیشرفت فیزیکی و 25 درصد پیشرفت از لحاظ تجهیزات است.
ولایتی با بیان اینکه 1600 اتفاق در حوزه آب به واحد اتفاقات گزارش شده است عنوان کرد:4 گروه برای رفع حوادث و اتفاقات در سقز فعالیت می کنند و واحد اتفاقات سقز در استان رتبه اول را کسب کرده است
وی بابیان اینکه شهر سقز دارای 53 هزار مشترک آب است از خبرنگاران خواست در راستای مدیریت صحیح مصرف و صرفه جویی آب فرهنگ سازی کنند.
وی از حمایت های نماینده مردم سقز و بانه در مجلس و فرمانداری در راستای جذب، تامین و تخصیص اعتبار تقدیر و تشکر کرد.
مدیر اداره آب و فاضلاب شهری سقز، تغییر رنگ آب این شهر را در روزهای گذشته به دلیل شکستگی خط انتقال آب عنوان کرد و یادآور شد: طول شبکه توزیع آب سقز 350 کیلومتر است.
او گفت: در راستای صرفه جویی در مصرف انرژی در زمان خاموشی های برق در تابستان امسال برای انتقال و پمپاز آب در سقز از دیزل ژنراتور استفاده شد.
وی از اقدامات شاخص در سقز را جمع آوری فاضلاب تعداد زیادی از محله ها و به ویژه نقاط پرتراکم تازه آباد عنوان و اظهار کرد:جمع آوری نقاط پراکنده تازه آباد نیز به جد پیگیری می شود.
این مدیر، تلاش برای کاهش هدر رفت آب ، ارتقای ظرفیت تصفیه خانه آب سقز از 480 لیتر در ثانیه به 600 لیتر در ثانیه  و  به حد ایده آل رساندن خروجی تصفیه خانه سقز را از دیگر برنامه های این اداره برشمرد.

 

بازدید [ 348 ]