اخبار

فرماندار سقز:

اصحاب رسانه مردم را برای شرکت در انتخابات دعوت کنند

معاون استاندار کردستان، فرماندار ویژه و رئیس هیات اجرایی انتخابات شهرستان سقز گفت: رسانه ها و اصحاب رسانه، نقش مهمی در دعوت مردم برای مشارکت و توسعه سیاسی برعهده دارند.
اصحاب رسانه مردم را برای شرکت در انتخابات دعوت کنند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان روز جمعه در نشست با خبرنگاران افزود: در روز رای گیری، خبرنگاران با حضور در شعب رای گیری، شور انتخاباتی و حضور مردم را منعکس می کنند و به تصویر می کشند.
وی با بیان اینکه مردم، نقش مهمی در پیشرفت و توسعه اقتصادی برعهده دارند اضافه کرد: حضور در انتخابات بزرگترین دستاورد برای مردم است زیرا آنان سرنوشت خود را تعیین می کنند.
وی با اشاره به اهمتی مشارکت برای تعیین سرنوشت، افزود: فرهنگ مشارکتی به معنای فرهنگ سیاسی برای تغییر یا تثبیت است.
وی تصریح کرد:بزرگترین دغدغه برگزارکنندگان انتخابات، امانت داری از آرای مردم و اجرای قانون، حمایت از حق الناس و حفظ بی طرفی در سرلوحه کار است.
کریمیان فرماندار سقز در نشست با اصحاب رسانه اظهار داشت: به هیچ وجه نمی گذاریم، آرای مردم کوچکترین آسیبی ببیند
وی افزود: بر اساس قانون، شورای نگهبان هر لحظه حتی یک روز مانده به انتخابات بر اساس دلایل و مستندات می تواند، نامزدها را رد صلاحیت کند یا آنان را به صحنه برگرداند.
وی یادآور شد: فعالیت انتخاباتی نامزدها رصد، تخلفات ثبت و ارجاع داده خواهد شد.
فرماندار سقز همچنین گفت: طرفداران کاندیداها موظف هستند قانون تبلیغات را رعایت کنند و از بر هم زدن منظر شهری با چسپاندن عکس در محل های غیر تعیین شده خودداری کنند.
کریمیان افزود: در مجموع نزدیک به 2 هزار نفر در شهرستان سقز برای برگزاری انتخابات در حوزه های انتخابیه تلاش می کنند.
کریمیان با اشاره به اینکه تمام امکانات برای برگزاری انتخابات در شهرستان سقز فراهم شده است، بر نقش آفرینی مردم در روز جمعه دوم اسفند در پای صندوق های اخذ رای تاکید کرد.
وی عنوان کرد: پس از بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی در هیات‌های اجرایی، نظارت و شورای نگهبان و انصراف برخی از کاندیداها در نهایت 12 داوطلب در این دوره از انتخابات برای حوزه انتخابیه سقز و بانه باقی مانده اند.
گفتنی است انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه دوم اسفندماه برگزار می شود.

 

بازدید [ 65 ]