اخبار

فرماندار اعلام کرد:

ارتقای شاخص برخورداری سقز از آسفالت راه روستایی در دولت تدبیر و امید

 فرماندار ویژه شهرستان سقز گفت: شاخص برخورداری شهرستان سقز از آسفالت راه روستایی در دولت تدبیر و امید ارتقا یافته است.
ارتقای شاخص برخورداری سقز از آسفالت راه روستایی در دولت تدبیر و امید

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، کامیل کریمیان در جلسه بررسی مشکلات اجرایی بهسازی و آسفالت راه های روستایی شهرستان سقز با بیان اینکه، راه، نقش مهمی در توسعه شهرستان برعهده دارد  اظهار کرد:آسفالت راه های روستایی از مطالبات مردمی است.
کریمیان با عنوان اینکه؛ راه سازی و آسفالت راه روستایی در شهرستان سقز به دلیل وضعیت جغرافیایی، سخت و هزینه بر است بیان کرد: تلاش پیمانکاران راهسازی با وجود مشکلات اعتباری، قابل تقدیر است.
وی اظهار کرد: برگزاری مناقصه ۳۱۰ کیلومتر راه روستایی در شهرستان سقز برای آسفالت در راستای ارتقای شاخص های برخورداری از راه آسفالته و رسیدن به میانگین استانی بوده است.
کریمیان یادآور شد: اتمام آسفالت کمتر از یک کیلومتر جاده سقز- مریوان، ایمن سازی و  تکمیل پل آدینان و تسریع در عملیات چهاربانده کردن جاده سقز - بانه به دلیل حادثه خیز بودن این مسیر از دغدغه های جدی مردم و مسئولان است.
نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی هم خواستار تسریع در روند آسفالت راه های روستایی شد.
محسن بیگلری اظهار کرد:تسریع در زیر بار ترافیک رفتن پل آدینان، تسریع در ۴ بانده کردن جاده سقز - بانه، اتمام آسفالت جاده سقز -مریوان و تطویل باند فرودگاه و ساخت جاده جایگزین و رفع تداخلات در دو جلسه کاری با مسئولان استانی و پیمانکاران بحث و بررسی شد.
مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان نیز اظهار کرد: در ۴ سال گذشته، بیش از ۱۰۰ کیلومتر راه آسفالت روستایی در شهرستان سقز، بهره برداری شده است.
محمد صدیق ثابتی بیان کرد: ساخت و آسفالت ۳۱۰ کیلومتر راه روستایی در شهرستان سقز به پیمان سپرده شده است وبرای ساخت این میزان راه ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار اولیه در نظر گرفته شده است
وی با بیان اینکه حجم کار بالاست افزود: اعتبارات استانی جواب نمی دهد، به پیمانکاران بدهکار هستیم و نیازمند اعتبارات ملی هستیم.
وی در خصوص پل آدینان هم با عنوان اینکه ایمن سازی این محدوده، نیاز به تمهیدات خاص است گفت: وظیفه ایمن سازی برعهده شرکت زیرساخت است. 
پیمانکاران راهسازی، خواستار، تعامل و همکاری صاحبان کارخانه های آسفالت، رفع مشکل معارضان پروژه های راه سازی، تخصیص قیر و پرداخت بدهی و تخصیص اعتبار به پروژه های راهسازی شدند.

 

بازدید [ 121 ]