اخبار

معاون پارلمانی وزیر کار

ارتقای برادران اهل سنت در حوزه مدیریت از برنامه های وزارتخانه است

معاون پارلمانی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور گفت:ارتقای برادران اهل سنت در حوزه مدیریت از برنامه های وزارتخانه است.
ارتقای برادران اهل سنت در حوزه مدیریت از برنامه های وزارتخانه است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، میرهادی قره سید رومیانی در جمع بازنشستگان شهرستان سقز اظهار کرد: این وزارتخانه در دولت تدبیر و امید، فارغ از هرگونه نگاه جنسیتی و قومیتی برای انتصاب ها بر اساس اصل شایستگی گام های خوبی برداشته است.
وی عنوان کرد:جوانگرایی در انتصاب ها از برنامه های اصلی بوده و شاخص سن مدیران در این وزارتخانه در دولت تدبیر و امید 10 سال تقلیل پیدا کرده است.
وی با تشریح سیاست های کاری بیان کرد:ایجاد رفاه عمومی و شفافیت در مدیریت از اولویت های وزارتخانه است.
مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری نیز با اشاره به درخواست استاندار گفت:دو تیم کاری برای بررسی راه اندازی دهکده سلامت به کردستان اعزام می شود.
جمشید تقی زاده اظهار کرد :برای ساخت دهکده سلامت، حدود 20 هزار مترمربع زمین مورد نیاز است.
استاندار کردستان هم خواستار تاسیس و راه اندازی دهکده سلامت در استان کردستان شد.
بهمن مرادنیا گفت: دهکده سلامت در تعدادی از استان های کشور وجود دارد و جهت بهره مندی مردم به ویژه بازنشستگان تاسیس این دهکده توسط وزارت تعاون، کار و رفاه پیگیری شود.
وی همچنین خواستار استفاده و بهرگیری از پتانسیل های مرزی جهت اشتغال و کارآفرینی شد.
رئیس مجمع نمایندگان و نماینده مردم سقز و بانه در مجلس نیز خواستار برقراری حق منطقه جنگی برای بازنشستگان کشوری استان کردستان شد.
محسن بیگلری همچنین خواستار ساخت انبار برای گمرک بانه، رفع مشکل بیکاری فرزندان بازنشستگان، ساخت دهکده سلامت و سرمایه گذاری شرکت های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری در استان شد.
بیگلری بر همسان سازی حقوق بازنشستگان، افزایش متناسب حقوق آنان با تورم موجود در کشور تاکید کرد.
معاون استاندار و فرماندار سقز هم از معاون پارلمانی وزیر کار خواست، مجموعه ورزشی کارگران سقز احداث شود.
کامیل کریمیان بیان کرد: یکی از درخواست ها و مطالبه های عمومی جامعه کارگری شهرستان سقز، احداث مجموعه تفریحی، ورزشی کارگران است.
کریمیان بیان کرد: همسان سازی حقوق، رفع مشکلات بیمه ای به ویژه بیمه تکمیلی سه دغدغه اصلی بازنشستگان کشوری شهرستان سقز است
وی با بیان اینکه، خانه امید، امید بخش و در سایه امید، توسعه محقق خواهد شد، اظهار کرد: ساخت خانه امید، خدمتی بزرگ به جامعه بازنشسته خواهد بود. 
محمد احمدی، مدیرکل صندوق بازنشستگی در استان کردستان هم از همکاری و حمایت شورای شهر و شهرداری سقز جهت اختصاص ۸۰۰ متر زمین برای خانه امید تشکر و قدر دانی کرد.
رئیس شورای شهر سقز هم از مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری خواست، شرکت های زیر مجموعه این صندوق در سقز سرمایه گذاری کنند.
افشین عزیزی با اشاره به اهدای 800 مترمربع زمین توسط شورا و شهرداری برای ساخت خانه امید گفت: در هیج جای کشور این مقدار زمین اهدا نشده است.
عزیزی اعلام کرد: شورا و شهرداری سقز در راستای رونق اشتغال و سرمایه گذاری و آبادانی در شهر، آماده همکاری با سرمایه گذاران هستند
عرفان صاحبی از بازنشستگان آموزش و پرورش هم گفت:استخدام فرزندان بازنشستگان، افزایش میزان تعهدات بیمه های تکمیل درمان و خدمات درمانی و افزایش حقوق بر اساس تورم موجود از دغدغه های اصلی بازنشستگان شهرستان سقز است.
اهدای احکام بازنشستگی و بازماندگان صندوق بیمه اجتماعی روستاییان سقز توسط معاون امور مجلس وزارت کار از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 

بازدید [ 235 ]