اخبار

اختصاص 370 میلیارد ریال از محل ستاد احیای دریاچه ارومیه برای طرح فاضلاب سقز

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان کردستان گفت: 370 میلیارد ریال از محل ستاد احیای دریاچه ارومیه برای طرح فاضلاب سقز اعتبار در نظرگرفته شده است.
اختصاص 370 میلیارد ریال از محل ستاد احیای دریاچه ارومیه برای طرح فاضلاب سقز

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سقز، محمدحسین محمدی روز شنبه در بازدید از طرح توسعه تصفیه خانه فاضلاب سقز با بیان اینکه از میزان اعتبار در نظرگرفته شده برای طرح فاضلاب این شهر  تاکنون 40 میلیارد ریال جذب شده است، اظهار کرد: بخشی از این اعتبار برای طرح توسعه تصفیه خانه هزینه می شود.
وی با بیان اینکه کلنگ اجرای توسعه تصفیه خانه فاضلاب سقز ، خرداد ماه امسال به زمین زده شد، اضافه کرد: برای اجرا و اتمام این طرح 114 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است که در مجموع 20 درصد پیشرفیت فیزیکی دارد و بر اساس قرار داد باید 24 ماه به اتمام برسد.
او افزود: هم اکنون ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب سقز 34 هزار مترمکعب است که با اجرای طرح توسعه فاضلاب تصفیه خانه 20هزار مترمکعب به آن اضافه می شود و برای جمعیت 270 هزار نفری تا سال 1415 جوابگوست.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان هم ارتقای تصفیه خانه فاضلاب سقز را از پروژه های خوب این شهرستان برشمرد و اظهار کرد: این طرح پیشرفت مناسبی دارد.
امیر قادری در بازدید از اجرای طرح آبرسانی به شهرک زاگرس 1و 2 و محله تازه آباد گفت: اقدامات خوبی در حوزه خدمات رسانی به حاشیه شهر سقز انجام شده و اجرای فاضلاب محله تازه آباد دارای پیشرفت 50 درصد است.
آرتیکاس اقبال، مدیرکل مدیریت بحران استانداری کردستان هم در بازدید از سالن ستاد بحران سقز گفت: این طرح چند منظوره با پیشرفت ۶۰ درصد توسط شهرداری سقز در حال اجراست.
فرماندار سقز هم از مجموعه مدیرعامل، مدیر و کارکنان شرکت آب و فاضلاب شهری استان کردستان و شهرستان برای اجرای طرح های آبرسانی و فاضلاب در محله های حاشیه و هدایت فاضلاب در چند نقطه از شهر تقدیر و تشکر کرد.
علی اکبر ورمقانی، جمع آوری و هدایت فاضلاب چند نقطه از شهر که به داخل رودخانه سقز سرازیر می شد را از دیگر اقدامات شرکت آب و فاضلاب شهری سقز  اعلام کرد.


بازدید [ 543 ]