اخبار

اخبار هفته دولت در سقز

در گرامیداشت هفته دولت، طرح آبرسانی به روستای نورآباد و چند طرح روستایی افتتاح و مراسم بزرگداشت هفته بسیج اصناف برگزار شد.
اخبار هفته دولت در سقز

در گرامیداشت هفته دولت، طرح آبرسانی به روستای نورآباد و چند طرح روستایی افتتاح و مراسم بزرگداشت هفته بسیج اصناف برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی ، طرح آبرسانی به روستای "نورآباد" سقز با اعتبار  2 میلیارد ریال در گرامیداشت هفته دولت، به بهره برداری رسید.
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان سقز در آئین افتتاح این طرح گفت: برای اجرای این طرح 2 هزار و 800 متر لوله گذاری انجام شد و با بهره برداری از آن، 110 نفر  از آب آشامیدنی سالم بهره مند شدند.
صدیق محمد زاده با بیان اینکه این طرح در قالب طرح آبرسانی مجتمع رستمان، از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به شهرستان تعریف شده بود، افزود: مجتمع شامل هشت روستا بود که پیشتر طرح آبرسانی به روستاهای چناره، حانه میران، سیف آباد، شیخله، دره قبله، رستمان و کندولان  افتتاح شده اند.
وی عنوان کرد: برای اجرای طرح مجتمع آبرسانی رستمان در مجموع ، 17 میلیارد و 650 میلیون ریال از محل های اعتبارات سفر مقام رهبری، استانی، نفت و گاز و ملی هزینه شده است.
او ادامه داد: برای کُلر زنی این طرح و بحث صرفه جویی آب، از فناوری روز استفاده شده است .
**افتتاح طرح های روستایی
چند طرح روستایی از محل مشارکت مردمی و اعتبارت دهیاری ها در شهرستان سقز افتتاح شد.
بخشدار امام سقز در آئین افتتاح این طرح ها گفت: در سال جاری 15 طرح با اعتبار 2 میلیارد و 400 میلون ریال در این بخش اجرا شده است.
احمد مهرپرور افزود: بخش امام در سال 90 از بخش زیویه انتزاع یافت و از آن سال تاکنون در 27 روستا طرح دفع فاضلاب به صورت بهداشتی اجرا شده است.
**برگزاری مراسم بزرگداشت هفته بسیج اصناف

مراسم بزرگداشت هفته بسیج اصناف در سقز با  حضور  امام جمعه، معاون سیاسی فرماندار، برگزار شد.
در این آئین مدرس حوزه و دانشگاه حجت الاسلام محمد فلسفی پیرامون ضرورت توجه رعایت اخلاق در بازار و ضرورت رعایت عدالت  توسط قشر اصناف و دوری کردن از کم فروشی تاکید کرد.
دوم تا هشتم شهریور هر سال همزمان با سالروز انفجار دفتر نخست وزیری در سال 1360 و شهادت 2 یار دیرین امام (ره) و انقلاب و 2 اسوه علم و تقوا، شهیدان محمدعلی رجایی رئیس جمهور و محمدجواد باهنر نخست وزیر که نمونه ای از دولتمردان مردمی بودند به منظور آشنایی مردم با فعالیت ها و بیان اهداف و برنامه های آینده دولت، هفته دولت نامگذاری شده است.

بازدید [ 128 ]