اخبار سایت قدیم

تقدیر از خبرنگاران ورزشی سقز به مناسبت روز جهانی ورزشی نویسان

برای اولین بار در تاریخ ورزش سقز، فرماندار و سرپرست اداره ورزش و جوانان به مناسبت 2 جولای ، روز جهانی ورزشی نویسان از جمعی از خبرنگاران ورزشی این شهرستان تقدیر و تجلیل کردند.
تقدیر از خبرنگاران ورزشی سقز به مناسبت روز جهانی ورزشی نویسان
سه شنبه 13 تیر سال 1396

به گزارش خبرنگار ايرنا، فرماندار سقز روز سه شنبه در آئين تجليل از خبرنگاران ورزشي در فرمانداري با تشکر از اداره ورزش و جوانان براي برگزاري اين برنامه، گفت: ورزشکاران شهرستان در سطح استان و کشور در جايگاه خوبي قرار دارند و اين حاصل زحمات متوليان ورزش، علاقه مندي مردم به ورزش و تلاش خبرنگاران براي انعکاس رويدادهاي ورزشي و حمايت از ورزشکاران و تيم هاي ورزشي بوده است.

علي اکبر ورمقاني با اشاره به نقش خبرنگاران در جايگاه نظارتي بيان کرد: خبرنگاران با استفاده از انتقاد منصفانه باعث تحول و پويايي در عرصه ورزش خواهند شد.

وي از خبرنگاران خواست تا در مواردي که مردم مانع اجراي طرح هاي ورزشي در محله ها، مي شوند، با انتشار مطالبي در راستاي فرهنگ سازي براي بالا بردن سرانه ورزش شهرستان تلاش کنند.

 

او همچنين عنوان کرد: خبرنگاران به عنوان نخبگان جامعه و پيشروان و قراولان فرهنگي مي توانند نقش مهمي در جذب سرمايه گذاران بخش خصوصي عرصه ورزش و به ويژه ترغيب سرمايه گذاران براي اجراي طرح هاي ورزشي در محله هاي حاشيه داشته باشند.
فرماندار سقز با بيان اينکه هر چه در زمينه ورزش سرمايه گذاري شود کم است و باعث کاهش آسيب هاي اجتماعي مي شود، يادآور شد: شوراي برنامه ريزي شهرستان سقز براي حوزه ورزش در سال هاي اخير، اعتبار مناسبي در نظر گرفته است.

سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان سقز هم گفت: خبرنگاران در توسعه ورزش و توجه بيشتر مردم به رشته هاي مختلف ورزشي نقش مهمي دارند و در اين مسير خوب عمل کرده اند.

فرزاد خاکي، اطلاع رساني درست و به موقع در عرصه ورزش را باعث آگاهي جامعه از آنچه در حوزه ورزش رخ مي دهد دانست و از خبرنگاران خواست در مواردي که اطلاعات کافي در مورد رويدادهاي ورزشي ندارند با کسب اطلاعات لازم در خصوص طرح هاي و فعاليت هاي ورزشي مطلب بنويسند.

وي يادآور شد: شهرستان سقز داراي 14 هزار ورزشکار سازماندهي شده است که در قالب 40 هيات ورزشي مشغول فعاليت هستند.

2جولاي برابر با 11 تير در تاريخ ورزش جهان به نام روز جهاني ورزشي نويسان نامگذاري شده است.